Звернення міського голови Андрія Білоусова з нагоди Дня пам’яті Героїв Крут

Шановні кам’янчани!

Сьогодні ми вшановуємо пам’ять Героїв Крут – учасників однієї з найбільш трагічних і водночас легендарних подій української визвольної боротьби у 1917 ‑ 1922 роках.

Цей бій відбувся 29 січня 1918 року біля станції Крути й тривав 5 годин між чотирьохтисячним підрозділом Червоної армії та чотирьохсотенним загоном київських курсантів і козаків “Вільного козацтва“. Юнаки вступили в нерівний бій із більшовицькою навалою та ціною власного життя стримали наступ ворога на місто Київ.

Сьогодні цих юнаків дуже часто називають першими українськими «кіборгами», але на той момент це були лише молоді хлопці, які не замислюючись стали на захист новоствореної української держави й до останнього подиху боронили ідею незалежної України.

Подвиг юнаків назавжди закріпився в свідомості нашого народу та й сьогодні залишається уроком справжнього патріотизму, самовідданості та любові до рідної землі.

Наш обов’язок – пам’ятати про героїчний вчинок звичайних студентів та щоденною працею реалізовувати основну мету, заради якої вони віддали свої життя ‑ незалежна, вільна, соборна, квітуча Україна.

Шануємо й пам’ятаємо наших Героїв!

З повагою                                               

Андрій Білоусов,

міський голова