Ринок праці у Кам’янському

Протягом 2019-го року у Кам’янському міському центрі зайнятості (КМЦЗ) перебувало на обліку і отримувало послуги 20 791 особа, в тому числі 12 276 безробітних.

Офіційний рівень безробіття в минулому році дорівнював 2,1%, повідомляє прес-служба Кам’янського міської ради з посиланням на центр зайнятості. Протягом року працевлаштовано 7776 осіб, з яких – 5745 осіб за направленням КМЦЗ, 2031 – за договорами цивільно-правового характеру та самостійно.


У 2019-му році середня тривалість пошуку роботи без урахування терміну проходження професійного навчання становила 110 днів. Навантаження на 1 вільне робоче місце – 6 осіб.


Протягом звітного періоду власну справу шляхом отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю для підприємницької діяльності відкрили 14 осіб, отримали 488 тис. грн., З них 9 – жінки, 7 – молодь до 35 років.
Професійне навчання на замовлення роботодавців в січні-грудні 2019 року проходили 1194 особи., 

Як відзначили в центрі зайнятості, за підсумками минулого року, основною проблемою на ринку праці міста та села залишається дисбаланс між попитом і пропозицією. Так, протягом 2019-го року на 5% збільшилася кількість осіб з вищою освітою, які звертаються до центру зайнятості за пошуком роботи, зменшилася кількість осіб з професійно-технічною освітою на 6%, тоді як кількість пропозицій за робітничими професіями збільшилася практично в 2 рази ; на 12% збільшилася кількість осіб передпенсійного віку, переважно жінки.


Серед вакансій, які пропонують у КМЦЗ найбільшу кількість складають робітничі професії (водії, слюсарі, охоронці), за ними – вакансії для службовців (бухгалтери, економісти, інженери, вихователі, вчителі) та для осіб без спеціальної підготовки та інвалідів.