Перевірка системи голосового оповіщення

З офіційних джерел стало відомо, що 25 березня о 13:55 у Кам’янському буде проводитись комплексна перевірка стану готовності до використання системи централізованого оповіщення з включенням електричних сирен і доведення мовної, роз’яснювальної та навчальної інформації населення у сфері цивільного захисту через засоби масової інформації. 

Управління з питань НС та ЦЗ населення Кам’янської міської ради звернулося до громадян з проханням зберігати спокій та дотримуватись почутих у повідомленні рекомендацій. За додатковою інформацією можна звертатись за телефонами:

101, 56-06-34, 097-477-4075

Разом з цим централізовано була поширена спеціальна пам’ятка.

Пам’ятка 

для мешканців Кам’янського про порядок оповіщення у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та воєнного характеру, а також укриття в захисних спорудах.

Головний засіб оповіщення населення про дії при виникненні надзвичайних ситуацій – це передача повідомлення мережею провідного мовлення (через квартири і зовнішні гучномовці), а також у мережі радіомовних станцій і телебачення, пересувні автомобілі, оснащені гучномовцями.

Для того, щоб привернути увагу населення в екстремальних випадках включаються сирени та інші сигнальні засоби.

Запам’ятайте! 

Сирена та уривчасті гудки інших сигнальних засобів означають сигнал цивільного захисту – «Увага всім!».

Після подачі звукових сигналів (сирени, гудки тощо) передається мовна інформація про надзвичайну ситуацію.

Почувши такий сигнал, негайно увімкніть радіоприймач або телевізор і уважно прослухайте повідомлення центральних та місцевих органів влади з питань цивільного захисту.

Прослухавши інформацію кожен громадянин повинен діяти без паніки і метушні згідно з отриманими інструкціями.

Повідомлення включає: інформацію про надзвичайну ситуацію, місце і час її виникнення, територію (райони, масиви, вулиці, будинки тощо), що потрапляє в зону ураження, порядок дій населення, яке перебуває на даній території, іншу важливу інформацію.

Кожний громадянин, який знаходиться на роботі, повинен виконувати всі розпорядження керівника цивільного захисту суб’єкта господарської діяльності відповідно до плану цивільного захисту, а також брати участь у проведенні аварійно-рятувальних робіт у складі формувань або за вказівками органів управління цивільного захисту.

Якщо громадянин знаходиться вдома, при виникненні надзвичайних ситуацій, він повинен:

  • тримати вдома постійно включеними радіоприймач або телевізор щоб мати можливість своєчасно почути розпорядження центральних та місцевих органів виконавчої влади з питань цивільного захисту;
  • повідомити про отриману інформацію сусідів;
  • постійно тримати при собі засоби індивідуального захисту, а також медичну аптечку, документи (паспорт, військовий квиток, документи про освіту, свідоцтво про народження дітей, пенсійне посвідчення, трудову книжку га інше), гроші, засоби зв’язку, предмети особистої гігієни, запас їжі та води;
  • провести у квартирі (домі) протипожежні профілактичні заходи (вимкнути газ, водопостачання, електропостачання та інше), підвищити захисні властивості квартири: зачинити вікна, ущільнити їх;
  • мати інформацію про місце найближчого укриття (підвальне приміщення, паркінг тощо).

Якщо сигнал застав вас у транспорті, громадському місці (магазині, театрі, на ринку тощо) уважно прослухайте повідомлення і дійте відповідно до отриманих інструкцій.

Адресу найближчого укриття ви можете уточнити у житлово-експлуатаційних конторах за місцем проживання.