В Україні, виявляється, з'явилося нове державне відомство. Називається воно Державне агентство з управління резервами України, або, якщо коротко, ДАУР. Здається, саме час дізнатися, що це за звір такий і чим він буде дивувати.
Це не просто якась там нова державна установа. Ні-ні, це цілий орган, який має стежити за тим, щоб у нашої країни завжди були стратегічні запаси. Уявляєте? Тобто, щоб у разі якоїсь халепи – чи то війна, чи якесь стихійне лихо, а чи ще щось надзвичайне – ми не сиділи без усього необхідного.
Що це взагалі таке і навіщо
Отже, головна мета ДАУР – це прозоро і ефективно керувати нашими державними резервами. Звучить, можливо, трохи нудно, але ж насправді це означає, що вони будуть накопичувати ті ресурси, які нам дуже потрібні. І не просто накопичувати, а ще й правильно використовувати, коли припече.
До речі, керуватиме цією справою сам уряд, через першого віцепрем'єра та міністра економіки. Тобто, це не якась там дрібниця, а досить серйозна структура.
Наскільки це серйозно
Це агентство вже навіть офіційно зареєстроване. У них вже є затверджена структура, штат, і, здається, вони вже потроху набирають людей на роботу. Поки що, якщо говорити про цифри, призначили двадцять держслужбовців. Це приблизно 30% від усіх вакансій, що передбачені. Отже, робота кипить, хоч і потроху.
Ще одна важлива деталь – ДАУР буде контролювати, як формуються, зберігаються і, що головне, оновлюються ці запаси. Тобто, щоб не вийшло так, що ми маємо щось, але воно вже застаріло або зіпсувалося. А фінансуватимуть цю всю справу, звичайно ж, з державного бюджету на 2025 рік.
Це не "радянщина", обіцяють
Цікаво, що заступник міністра економіки, Віталій Кіндратів, вже встиг запевнити, що це нове агентство не має нічого спільного зі старою радянською системою. Каже, що працюватимуть за сучасними принципами. Сподіваємося, це дійсно так, бо ми ж усі пам'ятаємо, як було раніше. Можливо, ви бачили подібне на власні очі, коли якісь запаси просто зникали або були нікому не потрібні.
До речі, уряд вже тимчасово поклав обов'язки Голови Державного агентства з управління резервами на Наталію Кінчук. Отже, маємо вже й керівника.
Чому ця реформа така потрібна
Варто зазначити, що вся ця ідея з реформою системи держрезервів виникла не на порожньому місці. Ще у 2023 році Верховна Рада підтримала відповідний законопроєкт. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль, до речі, тоді заявляв, що ця реформа просто необхідна. Щоб Україна, мовляв, "в будь-який момент часу була забезпечена всіма першочерговими речами".
Адже попередній держрезерв, який у нас був ще з 1991 року, дійсно, довго залишався таким собі "нащадком радянської системи". А це, самі розумієте, не завжди працює ефективно в сучасних умовах. Тож, можливо, тепер у нас є шанс зробити цю сферу дійсно прозорою і дієвою.
Джерело: 5692.com.ua