Україна має унікальні родовища рідкісних металів. Ці ресурси, включаючи берилій, тантал та циркон, мають великий потенціал для розвитку високотехнологічної промисловості.
Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповіла доктор геологічних наук, завідувач відділу корисних копалин Інституту геологічних наук НАН України Олена Ремезова.
Одне з найбільш унікальних родовищ знаходиться на Житомирщині – Пержанське рудне поле, яке здивувало геологів своєю різноманітністю мінералів, зокрема наявністю берилію, танталу, ніобію, а також рідкісних елементів циркону та флюориту.
Пержанське родовище має неабияке значення завдяки великій кількості різноманітних мінералів – до 150 видів.
Тут особливу увагу привертає рідкісний мінерал гентгельвін, що використовується як носій берилієвої мінералізації.
У світі існує лише 20 таких знахідок, і одна з них розташована в Україні. Через свою рідкість і потенціал для розробки родовище має великий інвестиційний інтерес.
Ліцензії на більшість родовищ на цьому полі вже видані інвестиційній компанії BGV. Проте розвиток цього ресурсу ускладнюється близькістю до кордону з Білоруссю, де також є берилієві родовища.
Однак на той бік кордону інвестиції не приходять, оскільки російські технології не є конкурентоспроможними у порівнянні з сучасними західними розробками.
Крім того, Україна має кілька інших перспективних родовищ, зокрема у центральній частині країни. Азовське, Покровсько-Киреївське, Петрово-Гнутівське та Мазурівське родовища містять багаті поклади рідкісних металів і рідкісноземельних елементів.
Де в Україні є поклади металів
Нагадаємо, що в Україні є значні поклади рідкісноземельних металів, які мають велике значення для сучасних технологій. Головні родовища зосереджені в Житомирській, Черкаській областях та Східному Приазов'ї.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.