Природній ібупрофен та захист від раку: 5 маловідомих причин, чому варто “налягати” на черешню

Багато хто любить солодку та соковиту черешню, навіть не здогадуючись про те, наскільки вона корисна. Ця ягода насичує організм вітамінами, мінералами та антиоксидантами, допомагає покращити здоров'я та запобігти деяким серйозним захворюванням.

Про переваги споживання черешні для здоров'я розповів дієтолог зі США Карлі Седлачек, пише 24 Канал.

За словами фахівця, потрібно з'їдати одну чашку свіжих черешень щоденно, поки триває сезон, щоб отримати максимальну користь для свого організму. Карлі Седлачек назвав п'ять причин, чому варто їсти цю ягоду.

Профілактика раку, хвороб серця і діабету

Черешня багата на фітонутрієнти, які мають антиоксидантні властивості. Ці речовини захищають організм від запалення і допомагають боротися з вільними радикалами, які й провокують пошкодження клітин і спричиняють розвиток хронічних захворювань, серед яких рак, діабет і хвороби серця.

Покращення стану м'язів

Дослідження показали, що терпка черешня і сік з ягоди можуть полегшити запалення і заспокоїти перенапружені м'язи у спортсменів після тренування.

Протизапальні та антиоксидантні властивості черешні діють подібно до нестероїдних протизапальних препаратів. Фактично це природній ібупрофен для зменшення або запобігання болю, – заявив дієтолог Карлі Седлачек.

Крім того, споживання цих ягід підвищує ефективність фізичних вправ, витривалість та допомагає відчувати себе менш втомленими після інтенсивних тренувань.

Полегшення болю при артриті

У людей із запальним артритом, що викликається накопиченням сечової кислоти, значно покращується самопочуття завдяки споживанню черешні. Дослідження показали, що ягода допомагає полегшити болісне загострення недуги, що досягається зниженням рівня сечової кислоти. Крім того, черешня допомагає зняти набряки та покращити рухливість суглобів.

Захист серця

Користь черешні для серця пояснюється високим вмістом калію. У чашці черешні міститься 260 міліграмів калію, трохи натрію і багато фітостеролів.

Продукти з високим вмістом калію та низьким вмістом натрію, вжиті в помірних кількостях, можуть допомогти знизити кров'яний тиск і зменшити ризик серцевих захворювань, – пояснив Седлачек.

Крім того, черешня сприяє зниженню рівня холестерину, що теж позитивно впливає на здоров'я серця.

Контроль рівня цукру в крові

Черешня має низький глікемічний індекс, тому не провокує стрибків цукру в крові. Тому люди, які страждають на діабет, можуть безпечно ласувати черешнею на десерт. Проте Седлачек попереджує, що споживати ягоди слід помірковано, оскільки вони все ще є вуглеводами.

Як виявили дослідники, вживання 40 грамів соку черешні впродовж 6 тижнів допомагає знизити рівень цукру в крові у людей з діабетом.

Джерело: 5692.com.ua