Ви тільки уявіть, більшість наших пенсіонерів, тих, хто все життя працював, отримують пенсію, яка не дотягує навіть до прожиткового мінімуму. Чесно кажучи, це просто жах. От є у нас середня пенсія – це 6 410 гривень. Здається, ну, ніби й непогано. Але ж ні. Якщо глянути на реальні цифри, на те, скільки потрібно грошей, щоб вижити, то це зовсім інша історія.
Данило Гетманцев, голова фінансового комітету Верховної Ради, недавно розповідав про це у себе на фейсбуці. Він каже, що фактичний прожитковий мінімум для тих, хто вже не працює, був у лютому цього року 6 685,5 гривень. А тепер, у червні, він вже, мабуть, до семи тисяч дотягує. Тобто, наша середня пенсія – це десь 92% від того, що реально потрібно. Виходить, що більшість пенсіонерів просто опиняються за межею бідності.
Пенсії: рік до року, що змінилось
А ви знали, що станом на 1 липня цього року, більше половини наших бабусь і дідусів отримували на руки менше п'яти тисяч гривень? Це ж просто смішно, якщо чесно. Виходить, що з кожних шести пенсіонерів – п'ятеро живуть на суму, меншу за прожитковий мінімум.
Офіційна статистика каже, що середня пенсія зросла, і вона зараз десь 6 410 гривень. Це на 10,2% більше, ніж минулого року, у липні 2024-го. Але, до речі, ціни ж теж не стояли на місці. Споживчі ціни у червні 2025 року були на цілих 14,3% вищими, ніж рік тому. І це означає, що реальна пенсія, по суті, стала меншою приблизно на 4%. Тобто, нам ніби додали грошей, але життя подорожчало більше, ніж наша пенсія зросла.
Що там з мінімальною пенсією і майбутнім
Мінімалку востаннє піднімали аж 1 січня 2024 року. Вона так і залишилась 2361 гривня. Уряд, звісно, планує її підняти, але це буде поступово. Наприклад, у 2026 році вона може бути 2 564 гривні, у 2027 – 2 715 гривень, а у 2028 – 2 859 гривень. Ну, тобто, повільно, дуже повільно.
Варто зазначити, що все це, звичайно, не дуже радує. Цікаво, що ж буде далі, якщо ситуація не зміниться? Мабуть, багатьом доведеться виживати, як можуть, якщо нічого кардинально не зміниться.
Джерело: 5692.com.ua