Як і де кам’янчани зможуть скористатись «Соціальним таксі»: інструкція

0
735 просмотров

Вже с 1 червня в Кам’янському діятиме міська програма «Соціальне таксі». Відповідне положення вже затвердив виконавчий комітет на засіданні 24 квітня, а вже наступного дня міська рада проголосувала за виділення коштів з бюджету. Таку ініціативу запропонувала ще на березневій сессії міськради фракція ВО «Свобода». В рамках цієї програми діти з обмеженими можливостями отримають право на безкоштовне перевезення до лікарень, санаторіїв та вокзалів міста та області. Пізніше чиновники планують розширити дію послуги на інші пільгові категорії містян. Поки ж «Соціальним таксі» можуть скористуватися лише діти з трьох до вісімнадцяти років з  проблемами рухового-опорного апарату, складнощами в переміщенні та розумовою відсталістю. На таксі працюватимуть два автомобілі — ГАЗ 2705 та ГАЗ 32213 зі спеціально обладнаним підйомником.

Для того, щоб скористатися послугою, потрібно буде зібрати пакет документів. Насамперед, мова йде про копію документу, що посвідчує особу. Це паспорт, або за його відсутності за віком – свідоцтво про народження. Також знадобиться копія ідентифікаційного коду та довідка ЛКК про встановлення інвалідності. Зібравши ці документи, необхідно написати заяву на отримання послуги, згоду на обробку персональних даних та розписку про відсутність власного автомобіля, або отриманого через органи соціального захисту. Для переселенців додатково необхідно буде надати довідку про взяття на облік.

Цей пакет документів треба буде надати в один з територіальних центрів надання соціальних послуг, які знаходяться за наступними адресами:

Відмовити у наданні «Соціального таксі» можуть дітям з епілепсією, або іншими судомними нападами, хворим на туберкульоз у гострій формі, інфекційним хворим, що знаходяться у карантині, прикутим до ліжка. Також підставою для відмови може стати невідповідність вищезазначених документів, відмова пред’явити посвідчення особи при посадці, алкогольне, або наркотичне сп’яніння та грубе і принизливе ставлення до обслуговуючого персоналу при користуванні «Соціальним таксі».

Безпосереднє користування послугою теж має ряд правил, яких обов’язково потрібно буде дотримуватись.

Про поїздку треба попередньо, за три дні, попередити диспетчера, який зареєструє заявку у відповідному журналі. В екстрених випадках, або якщо маршрут збігається з іншою заявкою, послугу можна буде замовити в той же день.  Супроводжуючих має бути не більше двох чоловік, з собою можна взяти до 20 кілограм вантажу. Варто зазначити, що користуватися послугою в межах Кам’янського можна буде не більше, аніж двічі на місяць та два рази на рік при поїздках по області.

«Соціальне таксі» працюватиме в робочі дні з понеділка по п’ятницю.  З понеділка по четверг таксі працюватиме з 8:30 до 16:30, у п’ятницю – лише до 15:00.