У Кам’янському відзначили День визволення міста

0
216 просмотров

24 жовтня у Кам’янському пройшли урочисті заходи з нагоди 76-ї річниці визволення міста і 75-ї – України від нацистських загарбників.

Урочистості розпочалися мітингом біля братської могили воїнів у селищі Карнаухівка. Міський голова Андрій Білоусов щиро подякував ветеранам, побажав їм наснаги та довголіття, а всім жителям – ніколи більше не знати жахів війни.

«Наші ветерани – приклад того, як треба любити та захищати свою Батьківщину, для всіх нинішніх оборонців країни», – зазначив Андрій Білоусов.

День визволення добре пам’ятає карнаухівчанка Віра Федосіївна, якій тоді було сім років. Каже, що під час форсування Дніпра вода була геть червона від крові. Визволителі ж обіймали дітей, згадували власних синів та дочок і плакали від щастя.

Присутні вшанували пам’ять загиблих у битвах за місто і Україну, всіх героїв і жертв війни хвилиною мовчання та поклали квіти до братської могили.

Мітинг цього дня пройшов і на площі Визволителів біля монумента Слави.

Вшанувати пам’ять полеглих та низько вклонитися всім захисникам рідної землі прийшли ветерани, керівництво міста, небайдужі кам’янчани. Разом із головою міської організації ветеранів України Людмилою Тесьолкіною міський голова Андрій Білоусов поклав до монумента воїнам-визволителям квіти поваги і вдячності.

«Сімдесят шість років тому наше місто було звільнене від фашистів, почало відбудовуватися та повертатися до мирного життя. Сьогодні ми як ніколи усвідомлюємо ціну миру та спокою, і сьогодні наші воїни так само захищають свою Вітчизну.  Бажаю, щоб на нашій землі завжди панував мир. Зі святом, з Днем визволення!» – сказав Андрій Білоусов.

Далі кам’янчани вшанували пам’ять загиблих захисників міста біля монумента на вулиці Долматова та поклали квіти до пам’ятника «Прометей», де поховані воїни-визволителі та підпільники. Також з нагоди Дня визволення Кам’янського відбулося покладання квітів до меморіалу загиблим азотівцям.