Пам’ятаймо: безпритульні – члени суспільства

0
239 просмотров

«Кам’янським Центром комплексного обслуговування бездомних осіб» постійно ведеться робота, спрямована на виявлення та ведення обліку бездомних осіб, надання їм ночівлі та побутових послуг, а також забезпечення соціальними послугами громадян, які відбули покарання у виді обмеження або позбавлення волі.

За 9 місяців минулого року трьома відділеннями комунального закладу соціального захисту «Центр комплексного обслуговування бездомних осіб» було обслуговано 193 особи, з яких 122 – взято на облік. Більшість даних громадян – 72 особи – люди працездатного віку, 30 – громадяни похилого віку, 19 – інваліди.  На кінець звітного періоду на обліку перебуває 149 осіб.

Відділенням соціальної адаптації звільнених осіб протягом звітного періоду надано первинну юридичну консультацію 15 звільненим особам.  9-ти особам  допомогли відновити паспорт громадянина України, 8 звільнених завдяки патронажу відділення отримали змогу працевлаштуватися.

70-ти отримувачам соціальних послуг за юридичною адресою Центру було зареєстроване місце проживання.

Юридичну допомогу для відновлення паспорта отримали 47 громадян, відновили паспорти 10-ти особам. Завдяки цьому 28 осіб змогли оформити інвалідність і отримати державну соціальну допомогу, а 44 особи змогли працевлаштуватися.

Протягом 9 місяців 2019 року до відділення нічного перебування звернулося 267 осіб. Всі вони отримали ліжко-місце, разове харчування, одяг та взуття, могли скористатися основними побутовими послугами, безпечно зберігати свої речі та документи.

На медичне обстеження  було направлено 104 отримувача соціальних послуг, 39 з яких пройшли стаціонарне лікування, а семеро – продовжують лікуватись.

Фахівці Центру здійснили соціальний супровід 7-ми осіб щодо проходження медичної комісії для встановлення та підтвердження групи інвалідності, 10 отримувачів соціальних послуг були поміщені до геріатричних пансіонатів Дніпропетровської області.

Допомогу у працевлаштуванні отримало 24 особи. 15 особам без громадянства надано соціальну допомогу та проведено роботу з підготовки документів для звернення до Кам’янського місцевого центру вторинної правової допомоги.

Усі клієнти Центру проходять кваліфіковану допомогу від психологів, відвідують лекції та інформаційно-просвітницькі заходи на різні теми. Усе це допомагає людям швидше адаптуватися у соціумі, бути більш обізнаними на тему своїх прав та обов’язків.

На період складних погодних умов та зниження температури повітря  Центр практикує відкриття  та обладнання пункту обігріву на вулиці Біломорській для безпритульних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, які не мають місця проживання  та звертаються за допомогою до закладу. Користувачам пункту обігріву за потреби надають першу медичну допомогу, вони можуть отримати одяг, скористатися душовими і послугами перукарів.