600 кілограмів мальків поселились у Лівобережному каналі Кам’янського

0
339 просмотров

31 жовтня у Лівобережний канал Кам’янського запустили коло 600 кілограмів мальків карпа та білого амура. Це промислові риби, які харчуються планктном та водоростями та покращують чистоту водойми. Ідея належить Роману Озерному. Проект зариблення каналу він запропонував на цьогорічний Бюджет участі. Він набрав 200 голосів та переміг. Це вже третій реалізований проект. Його вартість — 184 тисячі гривень.

Це дуже важливо для даної місцевості. Дренажний канал сприяє виведенню ґрунтових вод на лівобережжі. Але, нажаль, через стан довкілля зараз відбувається замулення каналу, тож випускається саме та риба, яка зможе здійснювати природнє очищення водоймища. Сьогодні ми випустили перші 600 кілограмів мальків, у неділю планується другий етап – випустять 1 тонну 700 кілограмів», – зазначив начальник управління екології та природних ресурсів міської ради Богдан Наполов.

Випущені мальки важать біля 50 грамів. Щоб риба підросла та змогла нереститися потрібно зо 2 роки. Тож, риболовів закликали поберегти популяцію риби і випускати впійманих мальків назад у водоймище.