Кам’янська Центральна бібліотека імені Тараса Шевченка долучилася до всеукраїнського тренінгу за навчальною програмою «Молодіжний працівник» на тему «Інклюзивність та відкрита молодіжна робота в молодіжних центрах», що проходив днями у Львівській області.
Організатори тренінгу – Міністерство молоді та спорту України спільно з Державним інститутом сімейної та молодіжної політики, Програма розвитку ООН та департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА. Мета навчання – сформувати в учасниках розуміння інклюзивності в молодіжній роботі та надати практичні компетенції з впровадження інклюзивних підходів.
У заході взяло участь 25 молодіжних працівників із 14-ти регіонів України: Дніпропетровської, Чернігівської, Івано-Франківської, Чернівецької, Черкаської, Харківської, Полтавської, Житомирської, Волинської, Кіровоградської, Київської, Миколаївської, Луганської та Львівської областей. Наше місто представляла провідний бібліотекар юнацького відділу Центральної бібліотеки імені Траса Шевченко Лариса Лощенкова.
Програма включала триденне навчання, під час якого молодіжні працівники працювали над кейсами політичних стратегій та соціальних прав, визначенні інклюзивних груп в молодіжних центрах, практикували відображення інклюзії в діяльності та стратегії центрів, освоювали наповнення інклюзивного простору, інструменти інклюзивних потреб та окреслювали перші особисті кроки в запровадженні інклюзивності своїх молодіжних центрів.
Як зазначили у Центральній бібліотеці Імені Тараса Шевченка, для їхнього колективу цей тренінг дуже актуальний. У своїй роботі вони враховують потреби кожного кам’янчанина і серед їхніх постійних відвідувачів чимало особливих людей, які активно долучаються до різних заходів й часто обирають саме бібліотеку як осередок спілкування. Фахівці закладу вже готові працювати у цьому напрямку і мають у планах впровадження проєкту «Інклюзивний бібліотечний простір». Для його реалізації у бібліотекарів достатньої теоретичної бази. Залишилось необхідним облаштувати приміщення бібліотеки з максимальною безпекою та комфортом для людей з особливими потребами.
Інклюзивність – це один із видів взаємодії суспільства і людей з обмеженими можливостями. Вона передбачає прийняття суспільством групи осіб, які відрізняються від більшості за певною ознакою і створення таких умов, за яких наявна різниця фактично не відчувається усіма сторонам: члени суспільства рівні, мають однакові права, можливості й обов’язки.