Верховна Рада України планує ухвалювати закони щодо євроінтеграції у прискореному режимі. Відповідний законопроєкт вже розглядають.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на спікера Верховної Ради Руслан Стефанчук на конференції "Вступ України до ЄС: формування трансформаційного порядку денного".
Він зазначив, що процес євроінтеграції – колосальний за своїм обсягом і вимагатиме максимальної чіткості, концентрації всіх демократичних інституцій, зокрема, вимагатиме реформування багатьох процесів Верховної Ради.
"Тому перше, що ми запропонували разом з колегами, це законопроєкт 8242 за моїм авторством, авторством Олександра Корнієнка, Олени Кондратюк і багатьох інших, це так званий фаст-трек для роботи євроінтеграційного законодавства", – заявив спікер ВРУ.
Як заявив Стефанчук, зараз цей законопроєкт розглядають. На його думку, у законопроєкту є потенціал бути прийнятим.
"Тобто будь-який законопроєкт, який визнаний євроінтеграційним, до якого не має питань ні з боку уряду, як того, хто буде вносити цей законопроєкт, ні з боку парламенту, він може прийматися в одне читання, як закон. Це суттєво спростить проходження багатьох законопроєктів", – пояснив він.
Вступ України в ЄС
Україна під час повномасштабної війни зробила крок до вступу в Європейський Союз та НАТО. Наприкінці лютого 2022 року Україна подала заяву на членство в ЄС лише через кілька днів після початку Росією повномасштабного вторгнення.
У червні того ж року Україні надали статус кандидата на вступ до ЄС. Вже у 2023 році Єврорада ухвалила рішення про відкриття переговорів з Україною щодо вступу. При цьому Україна продовжує виконувати "домашню роботу" для євроінтеграції.
Президент Володимир Зеленський висловив сподівання, що Україна зможе приєднатися до Європейського Союзу за п'ять років.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.