Спортсменка з Кам’янського стала чемпіонкою Європи з міжнародних шашок

З 19 по 24 вересня 2022 року в італійському місті Бергамо проходили змагання з класичної гри в шашки серед спортсменів до 27 років. Золоту медаль Україні в цій програмі принесла майстер спорту Віра Попруга, вихованка Анатолія Панченка. У дев’яти турах вона набрала 9 очок, випередивши на очко найближчу переслідувачку з Литви.

Проте, Україна могла і не отримати цієї нагороди. Автобус, яким Віра прямувала  на змагання, затримався на польському кордоні аж на 14 годин, через що спортсменка не потрапила на літак до Бергамо. Але Віра все ж дісталася до місця призначення. Було знайдено єдиний можливий шлях – Кам’янське-Львів-Краків-Вроцлав-Венеція-Верона-Тревільйо і нарешті Бергамо – аби майже вчасно потрапити на перший тур чемпіонату серед дівчат. Тривала та складна «подорож» на молодіжне Євро тривала майже чотири доби.

Головний арбітр змагань і організатори зробили все, аби зустріти Віру на залізничному вокзалі, привезли у готель, нагодувати і супроводили її на першу гру.

Як показали подальші події, саме перша і остання партії Віри Попруги стали вирішальними. Під впливом неймовірної втоми першу гру вдалося не програти – була зафіксована нічия з головним конкурентом. В останньому ж турі з італійкою, в нічиїй позиції на дошці, Вірі вдалося знайти єдину можливість виграти, яку українка чітко і реалізувала. Всього у турнірі брали участь три спортсменки.

Після турніру з класичної гри одразу було зіграно бліц. За швидкістю та перебігом подій ці змагання можна порівняти зі спринтом. Темп гри в цій програмі Євро неймовірно високий. Кожному гравцеві дається лише по п’ять хвилин на партію з додаванням 3-х секунд за зроблений хід. Не дивлячись на те, що у порівнянні з довготривалою «класикою» час у грі був суттєво обмежений, кращою в цих змаганнях серед п’яти учасниць знов була представниця з Дніпропетровщини. У передостанньому 9-му турі Віра виграла у італійки, яка йшла на останньому місці. Ця ж італійка виграла у основної претендентки на «золото» і подарувала його Україні.

Віра здобула два «золота» та «бронзу».

У жовтні будуть проходити доросле Євро і молодіжний чемпіонат світу. В останньому участь зможе взяти лише Віра Попруга, оскільки у найстаршій віковій категорії ЧС серед молоді грати зможуть лише 19-річні спортсмени. А саме 19 виповнилося Вірі Попрузі 23 вересня.