США та Україна обговорюють умови можливої угоди щодо рідкісноземельних мінералів. Київ наполягає, що вона має супроводжуватися гарантіями безпеки від Вашингтона.
Про це заявив український президент Володимир Зеленський, повідомляє РБК-Україна з посиланням на його інтерв'ю NBC News.
Зеленський під час інтерв'ю розповів про можливу угоду з США та Україною щодо рідкісноземельних мінералів східноєвропейської країни.
"Ми розглянули, що імпортує Америка, які рідкісні землі, що Америка імпортує для своєї промисловості. І коли ми брали титан – це один із прикладів, титан – ми говоримо, що титан в Україні є, і це точна інформація. І цього вистачає промисловості на 40 років", – сказав президент.
Адміністрація Трампа висунула ідею про те, що США отримали б 50% рідкісноземельних мінералів України в обмін на військову допомогу, яку США надсилають туди з 2022 року. Але Зеленський чітко заявив, що будь-яка угода, яка стосується українських корисних копалин, повинна супроводжуватися гарантіями безпеки з боку США.
"Допоможіть нам це відстояти, і ми разом на цьому заробимо… Якщо нам не дадуть гарантії безпеки від Сполучених Штатів, я вважаю, що економічний договір не працюватиме. Все має бути чесно", – підсумував Зеленський.
Угода про "рідкісноземи"
Нагадаємо, що США обговорюють з Україною угоду про стратегічне партнерство. Її представив українській стороні міністр фінансів США Скот Бессент, який цього тижня відвідав Україну.
Як зазначалося, Україна повинна була допрацювати угоду. 14 лютого в українській делегації на Мюнхенській конференції з безпеки повідомили РБК-Україна, що доопрацьований проєкт меморандуму передали США.
Того ж дня журналіст Washington Post заявив, що США хочуть, щоб Україна передала права на 50% "рідкісноземів". За його словами, Володимир Зеленський відмовився підписувати угоду.
На полях Мюнхенської конференції Зеленський заявляв, що угода ще не готова, процес обговорення з американською стороною триває.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.