Президент України Володимир Зеленський повідомив про засідання Ставки Верховного головнокомандувача, на якому обговорювалося виробництво дронів – від «мавіків» до далекобійних дронів.
«Фактично нам потрібне постійне, стабільне зростання виробництва й постачання у війська всіх потрібних частин безпілотного компонента, і на поточний рік є хороші у нас перспективи. Окремо працюємо щодо дронів на оптоволокні – тільки з початку цього року з’явилися понад 20 нових сертифікованих зразків дронів з оптоволоконною системою керування», – розповів він у своєму відеозверненні.
За його словами, вже 11 українських підприємств в Україні опанували виробництво саме таких дронів, завдання – досягти найбільших масштабів виробництва й постачання з можливих.
Зеленський каже, що доручив укласти «контракти по максимуму».
Читайте також: Український дрон, який може долати три тисячі кілометрів, пройшов випробування – Зеленський
Наприкінці минулого року начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирило Буданов визнав, що використання військами РФ оптоволоконних FPV-дронів є великою проблемою, яку потрібно вирішити наступного року.
У січні головнокомандувач Збройних сил Олександр Сирський заявив,що сили РФ збільшили частку ударних БпЛА з оптоволоконним каналом управління, які створюють загрозу для бойової техніки в ході її переміщення. Однак, за його словами, українські війська також приступили до застосування FPV-дронів на оптоволокні.
На відміну від стандартних FPV-дронів (термін, який використовується для дронів, керованих за допомогою відеоканалу, що передається по бездротовій мережі на гарнітуру пілота, мобільний пристрій або інші дисплеї), використання оптоволоконних кабелів дозволяє дронам працювати без радіосигналів. Це робить їх менш вразливими до засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ), оскільки вони залишаються на прямому зв’язку зі своїми операторами через тонкі котушки оптоволоконного кабелю.