Зеленський сподівається на обмін “всіх на всіх” після припинення вогню

Президент України Володимир Зеленський розраховує на обмін полоненими у форматі "всіх на всіх". Він сподівається, що такий обмін відбудеться після припинення вогню.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Зеленського на зустрічі з журналістами, яка відбулась 27 травня.

Глава держави зазначив, що росіяни не хочуть віддавати громадян інших країн на обмін. За його словами, Москва робить це, тому що хоче впливати на відносини між Росією і тими країнами.

"Іноді їм потрібен тиск, іноді їм потрібно обміняти на своїх спецагентів, які перебувають у в'язницях в інших країнах. Тому ви ніколи не почуєте, що ми обмінюємо когось з Латинської Америки, наприклад. Бо вони не хочуть обмінювати жодних інших громадян", – сказав президент.

Зеленський також сказав, що РФ не хоче обмінювати громадян Білорусі, які воювали за Україну, чи політв'язнів. На його думку, росіяни не хочуть визнавати, що білоруси на боці України.

Президент додав, що передавав партнерам списки ув'язнених в РФ, це, зокрема, журналісти, політичні в'язні та іноземці. За його словами, такі списки отримали різні країни як з Латинської Америки, так і з Близького Сходу.

"Знаєте, у мене була розмова з кількома представниками Близького Сходу. Я не буду зараз говорити, яка це країна. Але я сказав, що це вже вдесяте я йому про це говорю. Це вже 10-й раз, коли я розповідаю про наших громадян-мусульман, які перебувають у російських в'язницях. Але мені ще нікого не передали. Я маю на увазі взагалі. Отже, всі мусульмани, яких ми обміняли, навіть мусульмани, їх обміняли через нас. Через Україну", – пояснив він.

Зеленський сподівається, що обмін полонених у форматі "всіх на всіх" вдасться провести після припинення вогню.

"Тож із росіянами дуже складно працювати. Навіть під час обміну вони поводяться нечесно. Але ми у будь-якому разі намагатимемося. Коли ми говоримо "всіх на всіх", наприклад, модель "всіх на всіх". І я сподіваюся, що це станеться після припинення вогню. А "всіх на всіх" – це означає повернути всіх полонених", – додав президент.

Обмін полоненими "1000 на 1000"

Нагадаємо, на переговорах у Стамбулі 16 травня Україна та РФ домовилися провести масштабний обмін полоненими у форматі "1000 на 1000". Обмін запропонувала Туреччина, коли переговори між сторонами зайшли у глухий кутю

Обмін проходив у три дні. Перший етап відбувся у п'ятницю, 23 травня. Тоді з російського полону звільнили 390 осіб: 270 військових та 120 цивільних.

У другий день обміну додому повернулося 307 українських захисників. Серед звільнених були 27 воїнів, які обороняли Маріуполь.

На останньому етапі, який відбувся 25 травня, Україна повернула 303 військових. Це воїнів з різних родів військ, включаючи 70 захисників Маріуполя.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.