Raybird ACS, в першу чергу, є розвідувальним безпілотником. Дрон здійснює надзвичайно важливі місії на всіх напрямках фронту.
Про це розповів в коментарі YouTube-каналу РБК-Україна Олексій "Бульдозер", фахівець у сфері безпілотних авіаційних комплексів, керівник відділу експлуатації компанії Skyeton.
За словами експерта, дрон, окрім того, що є розвідувальним, також здатний й вражати об'єкти. Зокрема він причетний до багатьох місій, які зараз ширяться в пабліках, зі знищенням ворога, потягів, ешелонів й іншого.
"Наш літак надає змогу знаходити тилові скупчення ворога або щось цікаве. Тому що ми можемо поводити себе зухвало в тих місцях, де нас не очікують. По-друге, за рахунок наших висот, ми зазвичай від 2 кілометрів літаємо, працюємо, наша оптика, наші камери надають нам змогу і вдень, і вночі розуміти що ми бачимо і як з цим працювати", – розповів Олексій "Бульдозер".
Він додав, що черговою перевагою дрона є кількість його часу у повітрі, яка може сягати навіть до 20 годин на одній заправці. Останнє ж є великою проблемою для інших безпілотників, оскільки під час завдань їм доводиться повертатись на дозаправку.
"В нас навпаки система працює таким чином, що ми можемо піти на "підхват" на інший напрямок, пролетіти 200-300 км загального маршруту для того, щоб постійно нон-стоп виконувати не одну задачу й повертатися назад, а одну за однією. Просто я б назвав це 24/7", – відзначив експерт.
Виробництво дронів в Україні
Як розповідав прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, президент Володимир Зеленський доручив виробити цьогоріч 30 тисяч далекобійних дронів.Також голова уряду заявляв, що спроможності оборонно-промислового комплексу (ОПК) України зросли в шість разів, у зв`язку з чим сьогодні українці виробляють майже всі дрони, які застосовуються на фронті.
Зокрема Зеленський заявляв, що у 2025-му Україна планує поставити рекорд у кількості та якості дронів.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.