Як важкопораненим пройти лікування за кордоном: алгоритм дій

Українці, які постраждали внаслідок війни, можуть бути евакуйовані та доправлені на спеціалізоване лікування до клінік Європи.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на пресслужбу Міністерства охорони здоров'я України.

"Партнери не тільки приймають заявки на евакуацію, але й забезпечують транспортування медичними авіарейсами з медичного евакуаційного хабу в Польщі до європейських клінік, де надають спеціалізовану медичну допомогу", – пише МОЗ.

Як відзначає пресслужба, спочатку міністерство подає запит на евакуацію. Після отримання пропозиції від лікарень із країн ЄС – координатори контактують з координаторами країн, які приймають пацієнтів, й погоджують етапи і маршрути безпечного медичного транспортування.

Ознайомитись з алгоритмом медичної евакуації можна за посиланням.

Кого насамперед направляють до закордонних клінік:

пацієнти з травмами, які потребують надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги; пацієнти, які потребують надання комбустіологічної допомоги (у разі опіків); діти з новоутвореннями, які потребують надання високоспеціалізованої медичної допомоги; дорослі пацієнти з новоутвореннями, які потребують надання високоспеціалізованої медичної допомоги; діти з орфанними захворюваннями.

Сімейний чи лікуючий лікар стаціонару ухвалює рішення про направлення пацієнта на лікування за кордон. Під час евакуації важливо мати при собі закордонний або ж внутрішній паспорт. Також необхідні виписки з історії хвороби.

Які є маршрути медичної евакуації на лікування за кордон:

через обласний департамент охорони здоров’я; шляхом подання особистої заявки через сайт МОЗ у розділі "Громадянам"; подання на евакуацію за кордон поранених військовослужбовців, який здійснюється через командування Медичних сил України.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.