Перегар та похмілля – часті неприємні наслідки вдалих святкувань у веселій компанії. Якщо з головним болем можна швидко впоратися за допомогою таблетки, то неприємний запах з рота ще протягом доби може нагадувати про випиті напої.
Чому з'являється запах перегару і як ефективно його позбутися, розповіли Vikna.
Як з'являється запах перегару
Не всі знають, що запах алкоголю та перегар – це не одне й те саме. Перший зберігається після вживання алкогольних напоїв до тих пір, поки залишки спирту будуть в ротовій порожнині чи шлунку. Цей запах ефективно прибирається простим чищенням зубів.
А ось перегар з’являється приблизно за 90 хвилин після споживання напою. Цей запах виникає через речовини, які утворюються в організмі під час переробки алкоголю печінкою. Продукти розпаду алкоголю мають неприємний запах, а виводяться вони трьома шляхами: через легені під час дихання, через пори шкіри та із сечею.
Тому чищення зубів або жуйка не вирішують проблему перегару, адже запах походить від усього тіла, а не лише з рота.
Як позбутися перегару
Враховуючи те, як виводяться з організму продукти розпаду алкоголю, які є причиною перегару, боротися із проблемою потрібно комплексно. Рекомендуються такі чотири основні процедури:
- пиття рідини – найкраще пити каву, чорний і зелений чай, які за рахунок сечогінного ефекту прискорять виведення з організму продуктів розпаду алкоголю;
- душ – теплий або контрастний – ця процедура допоможе розкрити пори, прискорюючи виведення токсинів;
- рухова активність і дихання – завдяки глибоким вдихам і видихам, легкій зарядці на свіжому повітрі в організм потраплятиме більше кисню, який необхідний для окислення спирту в печінці, тож ці процеси прискоряться;
- сніданок – багаті на білок страви з додаванням гострих прянощів допоможуть прискорити обмін речовин і сприятимуть швидкій переробці печінкою залишків спирту.
Чим замаскувати запах перегару
Тимчасово перебити перегар допомагають такі напої та продукти:
- свіжомелена кава;
- петрушка;
- мускатний горіх;
- смажене насіння.
Джерело: 5692.com.ua