В Україні масштабують дерегуляцію бізнесу: що зміниться для підприємців

Кабінет міністрів України схвалив два законопроєкти, які масштабують дерегуляцію бізнесу. Вже скасовано понад 1900 регуляторних актів у різних сферах.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на виступ прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля під час засідання уряду.

За його словами, станом на зараз урядом скасовано понад 1900 регуляторних актів у різних сферах. Значна частина дозвільних процесів цифровізована. Оформити дозвіл тепер можна за лічені хвилини.

"Але на цьому не зупиняємося й сьогодні схвалюємо два законопроєкти, які масштабують дерегуляцію", – зазначив Шмигаль.

Перший законопроєкт скасовує 63 дозволи та погодження в галузі медицини, довкілля, водного та лісового господарства, в аграрній сфері, енергетиці, зовнішньоекономічній діяльності, освіті та культурі.

Другий законопроєкт вносить зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення і знімає відповідальність за відсутність тих дозволів, які ми скасуємо першим законопроєктом.

"Розраховуємо, що Верховна Рада якнайшвидше ухвалить ці законодавчі акти", – додав прем'єр.

Нагадаємо, на початку квітня у Брюсселі відбувся офіційний скринінг відповідності українського законодавства нормам ЄС за розділом "Підприємництво та промислова політика". Україна успішно його пройшла.

Під час скринінгу команда Мінекономіки презентувала прогрес у таких напрямах:

  • Розвиток промислової політики – модернізація промислових екосистем, впровадження принципів Smart Specialisation, підтримка зеленої трансформації виробництва.
  • Підтримка малого і середнього бізнесу – участь у Програмі Єдиного ринку ЄС, стимулювання кластерного розвитку, спрощення доступу до фінансування.
  • Розвиток легкої промисловості – підтримка підприємств, які в умовах війни зберігають виробництво, експорт і робочі місця, а також впровадження принципів циркулярної економіки.
  • Корпоративна сталість і відповідальність бізнесу – гармонізація політик із європейськими стандартами корпоративної відповідальності та сталого розвитку.
  • Дерегуляція і цифровізація – спрощення регулювання, розвиток цифрових сервісів для бізнесу.
  • Розвиток соціальної економіки – підтримка підприємств, орієнтованих на суспільні потреби та відновлення громад.
  • Відновлення сталеливарної промисловості – презентація планів з відбудови виробничих потужностей й інтеграції в європейські ланцюги постачання.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.