Заклади вищої освіти повинні коригувати назви своїх освітніх програм, щоб вони відповідали оновленим стандартам. Невдовзі Міністерство підготує методичні рекомендації для університетів щодо правильного найменування освітніх програм.
Про це розповідає РБК-Україна із посиланням на заяву генерального директора директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН Олега Шарова під час онлайн-наради з представниками університетів.
Він зазначає, що 2025 рік стане перехідним періодом для впорядкування назв освітніх програм. Міністерство освіти і науки наголошує, що некоректні назви можуть суперечити законодавству, вводити в оману вступників та створювати проблеми з акредитацією.
МОН проводить моніторинг найменувань і фіксує випадки, коли назва не відповідає предмету спеціалізації, класифікує програму як іншу спеціальність або дублюється в різних спеціальностях. Найчастіше проблемні терміни зустрічаються в назвах, пов’язаних із правом, дизайном, менеджментом, економікою, транспортом та безпекою.
Він наводить приклад, коли у спеціальності "Історія та археологія" (бакалавр) одна з освітніх програм має назву "Історія та антропологія права", а у спеціальності "Економіка" (бакалавр) один з університетів пропонує освітню програму "Агробізнес".
Перегляд назв пов’язаний із оновленням законодавства, зокрема ухваленням нового Переліку галузей і спеціальностей, гармонізованого з міжнародною класифікацією. Також у квітні 2024 року був прийнятий закон про вдосконалення освітнього процесу, а МОН оновлює стандарти вищої освіти.
Нагадаємо, у 2025 році близько 250 тисяч випускників шкіл обиратимуть заклади для подальшого навчання. Для вступу до вищих навчальних закладів України необхідно скласти національний мультипредметний тест (НМТ). Скільки коштує вища освіта в Україні, які ВНЗ найпопулярніші і куди йти вчитись, якщо не склав НМТ – у матеріалі РБК-Україна.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.