“Україна зараз в жахливих умовах на полі бою”: Пентагон закликав Конгрес схвалити допомогу

Представники Міністерства оборони США зустрілися з конгресменами Палати представників і закликали їх ухвалити військову допомогу Україні, оскільки її захисники "зараз стикаються з жахливими умовами на полі бою".

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на AP.

"Незалежно від того, чи це боєприпаси, чи транспортні засоби, чи платформи, — росіяни перевершують Україну", — сказав генерал Чарльз Браун, голова Об’єднаного комітету начальників штабів.

"Я просто скажу вам, що Україна зараз стикається з жахливими умовами на полі бою", – додав він.

Міністр оборони Ллойд Остін, який сидів поруч з Брауном, сказав американським законодавцям, що час має значення.

"Ми вже бачимо, як ситуація на полі бою починає дещо змінюватися на користь Росії. Ми бачимо, як вони досягають поступових успіхів. Ми бачимо, що перед українцями стоїть завдання утримати лінію", – сказав він.

Конгресмен від штату Міннесота Бетті МакКоллум звернула увагу на "страшні" коментарі генерала Крістофера Каволі, верховного командувача американськими військами в Європі минулого тижня. Він сказав комітету, що Росія буде перевищувати Україну в озброєнні 10 до одного протягом кількох тижнів, якщо Конгрес не схвалить фінансування.

"Без допомоги Сполучених Штатів Україна буквально залишиться без боєприпасів, і Росія вбиватиме більше цивільних осіб в Україні", – сказала МакКоллум.

Нагадаємо, Каволі 12 квітня заявив, що Росія становить "хронічну загрозу" для Сполучених Штатів, а серйозність ситуації у війні в Україні важко переоцінити зважаючи на її потреби зовнішньої допомоги для продовження боротьби. Якщо Сполучені Штати припинять свою підтримку, Україна може програти.

Голосування по законопроекту щодо допомоги Україні у Палаті представників має відбутися цієї суботи, 20 квітня.

Президент США Джо Байден сьогодні пообіцяв "негайно підписати" законопроект.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.