Україна і Російська Федерація провели третій етап обміну полоненими у форматі "1000 на 1000". Сьогодні вдалося повернути понад 300 осіб.
РБК-Україна наводить деталі заключного етапу.
"303 українських захисники вдома. Третю частину обміну в форматі 1000 на 1000, про який вдалося домовитись у Туреччині, завершено", – повідомив президент України Володимир Зеленський.
Сьогодні додому повертаються воїни ЗСУ, Національної гвардії, Державної прикордонної служби та Державної спеціальної служби транспорту.
Новина доповнюється…
Як пройшов перший етап обміну "1000 на 1000"
Перший етап пройшов у п'ятницю, 23 травня. Україна повернула 390 осіб – 270 військових і 120 цивільних. Серед колишніх військовополонених – бійці різних родів військ, які воювали на Донецькому, Луганському, Харківському та інших напрямках. Частина з них перебувала в полоні понад 3 роки.
Як повідомив міністр оборони Рустем Умєров, списки формувалися за одним критерієм: зберегти життя. Більше про те, що відбувалося в п'ятницю, читайте в матеріалі "Наші – вдома: ексклюзивний репортаж РБК-Україна з найбільшого обміну (фото, відео)".
23 травня Україна крім військовополонених росіян видала щонайменше 70 колаборантів. Російська сторона в обмін на них звільнила цивільних заручників.
Кого повернули на другому етапі обміну "1000 на 1000"
У суботу, 24 травня, повернулися ще 307 українських захисників. Серед них бійці Десантно-штурмових військ, Сил безпілотних систем, Військово-морських сил, Сил територіальної оборони, прикордонники та нацгвардійці. Наймолодшому – 25, найстаршому – 61 рік. Серед них є поранені та хворі.
Причому вперше вдалося повернути полонених з окремих підрозділів і військових частин. Також повідомлялося про звільнення 27 захисників Маріуполя.
Нагадаємо, у перший день президент США Дональд Трамп оголосив про обмін ще до початку самої процедури. Як пише Politico з посиланням на джерела в українській владі, Трамп просто хотів повідомити про це першим і, на щастя, поспішний пост у соціальній мережі не зірвав обмін.
Турецький президент Реджеп Таїп Ердоган напередодні назвав обмін "1000 на 1000" кроком, який нібито здатний зміцнити довіру між Україною і Росією та започаткувати мирний процес.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.