Україна і ЄС офіційно погодили роумінговий безвіз: коли стартує і як вплине на звичайних громадян

Кабінет Міністрів, сьогодні, 14 липня, зробив важливий крок – офіційно схвалив те рішення від Комітету асоціації Україна-ЄС про взаємне відкриття роумінгу. Це вже зовсім близько до того, щоб забути про ті космічні рахунки за зв'язок за кордоном.

Якщо говорити простою мовою, то це частина тієї великої історії, яку назвали "роумінговим безвізом". Прем'єр-міністр Денис Шмигаль, здається, дуже оптимістично налаштований і підтвердив, що це такий собі фінальний акорд у цій справі.

Що це означає для нас

Так от, найцікавіше: очікується, що вже з 1 січня 2026 року ми, українці, зможемо спокійно собі дзвонити, писати, сидіти в інтернеті у країнах Євросоюзу без будь-яких додаткових витрат. Уявіть собі: приїхали, наприклад, до Польщі чи Німеччини, а ваш телефон працює так, ніби ви вдома. І, до речі, це працюватиме в обидва боки – європейці теж користуватимуться зв'язком у нас без переплат. Зручно, правда?

Шмигаль ще раз наголосив, що це не тільки гаманець наш порадує, а й є серйозним кроком на шляху до Європи. Бо, погодьтеся, коли ми є частиною єдиного цифрового простору ЄС, це вже зовсім інший рівень інтеграції. Це як камінчик у величезній мозаїці, який стає на своє місце.

Як ми до цього йшли

Ця історія з роумінгом почалася не сьогодні, звісно. Ще в лютому 2023-го Європейська комісія додала роумінг до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. А минулого року Європейська Рада, пам'ятаю, теж дала добро на приєднання України до зони вільного роумінгу ЄС. І наш Кабмін теж не сидів склавши руки – створив усі необхідні умови, щоб ми могли увійти в цей режим внутрішнього ринку ЄС по роумінгу.

Були такі розмови, що країни ЄС відкриють нам доступ до своєї зони роумінгу ще до літа, до завершення весни. Але ж бюрократія, знаєте, річ така…

Але ось місяць тому Київ уже передав Єврокомісії всі документи, мовляв, ми готові, всі законодавчі процедури пройшли. І ось тепер, здається, фінішна пряма. Чесно кажучи, приємно бачити, як такі важливі речі, які впливають на життя кожного, поступово стають реальністю. Це ж не просто дзвінки – це більше можливостей для подорожей, для роботи, для навчання.

Джерело: 5692.com.ua