Українська влада розглядає можливість внесення суттєвих змін до свого мобілізаційного законопроєкту, спрямованих на покращення рекрутингових процесів та збільшення мотивації громадян захищати свою Батьківщину. Про це повідомив народний депутат і голова української делегації в Парламентській Асамблеї НАТО Єгор Чернєв під час етеру єдиного телемарафону.
Які зміни можуть внести у законопроєкт
25 грудня 2023 року Кабмін подав до Верховної Ради свій проєкт закону щодо удосконалення процесів мобілізації в державі. Зокрема, крім нього, у парламенті були зареєстровані ще 4 законопроєкти, які стосувалися відповідного питання.
Однак 11 січня 2024 року народні депутати відправили документ Уряду на доопрацювання.
Як зазанчив Єгор Чернєв, однією з ключових ініціатив, які можуть внести до законопроєкту, є впровадження рекрутингових підходів, які надають військовозобов'язаним можливість самостійно обирати свою спеціальність або підрозділ. Це спрямовано на збалансування мотиваційної та примусової частини законопроєкту, створюючи сприятливі умови для громадян, які вирішують вступити до армії.
На жаль, без примусової частини ми не зможемо пройти це, але все ж таки людині має бути надано всі можливі інструменти, щоб вона була мотивована приходити захищати Батьківщину. І перш за все – це ті самі підходи рекрутингу, де військовозобов’язаний може сам обрати собі спеціальність або сам обрати собі підрозділ, – пояснив Чернєв.
Окрім того, народний депутат зазначив, що в новому законопроєкті можуть з'явитися "цифрові стосунки між військовозобов’язаним та ТЦК". Це спрямовано на зменшення фізичного втручання у процес мобілізації, замінивши його більш ефективними електронними засобами взаємодії.
Щоб ми менше ТЦК бачили на вулицях і оцю ганебну практику припинили, коли людей хапають на вулицях та запихають в авто, а більше саме цифрової взаємодії, там, де не виходячи зі свого дому, можна, наприклад, оновити дані в ТЦК і мати взаємозв'язок. Ось ці, я сподіваюся, зміни, ці пропозиції будуть відображені в новому тексті, – додав нардеп.
Він також наголосив, що ці ініціативи можуть визначити новий шлях для покращення системи призову та забезпечення ефективної обороноздатності країни.
Джерело: 5692.com.ua