Україна вже отримала велику кількість різної американської зброї, але все одно опинилась у складній ситуації на полі бою. Причина цьому – проблеми з мобілізацією.
Про це заявив радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван, повідомляє РБК-Україна з посиланням на його інтерв'ю PBS News.
Зокрема, у Саллівана запитали, що могли б раніше зробити США для швидшої перемоги України. У відповідь на це він нагадав, що Україна отримала від США танки, а також схвалення на передачу винищувачів F-16, систем HIMARS та Patriot.
"Україна опинилася в більш складному становищі на полі бою, що свідчить про те, що немає прямої лінії між цими системами озброєнь і тим, як вона діє на полі бою", – сказав він.
За його словами, найпряміший зв'язок між українськими досягненнями і внесками пролягає через мобілізацію та людські ресурси. Водночас він не вважає, що якби Україна отримала дозвіл на отримання якоїсь із систем озброєнь раніше, то це б суттєво вплинуло на поле бою.
"Чи побачили ми помітну різницю на полі бою після того, як надали танки Україні? Аналогічно, чи помітили ми помітну різницю у використанні винищувачів F-16? Ми вважаємо, жодна система озброєнь не має вирішального значення у цій битві. Йдеться про людські ресурси, і, на нашу думку, Україні потрібно зробити більше, щоб зміцнити свої позиції з точки зору кількості сил, які вона має на лінії фронту", – сказав Салліван.
Мобілізація в Україні
Раніше ми писали про те, що в Україні лише цієї весни знизили призовний вік із 27 до 25 років. Таким чином, в Україні на війну можуть призвати чоловіків з 25 років.
Окрім цього ми писали, що американські чиновники намагаються домогтися від президента України Володимира Зеленського рішення щодо мобілізації з 18 років. Але він не піддається.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.