У Раді оцінили ефективність механізму притягнення депутатів до відповідальності

Голова правоохоронного Комітету Верховної ради Денис Монастирський вважає, що механізм притягнення депутатів до відповідальності працює досить добре. Він зазначив, що в більшості випадків Генеральний прокурор задовольняє клопотання слідства по нардепах.

Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "Каста недоторканних". Що відбувається зі справами депутатів, які отримали підозри".

"Так, певні побоювання є, що ситуація може помінятися при іншому генпрокурорі. Але це така інституційна проблема", – заявив Монастирський.

Нардеп вважає, що головним плюсом нинішнього механізму є те, що зараз правоохоронці ніяк не перетинаються з політиками в ході розслідування. Більше правоохоронцям не потрібно "просити" депутатів зняти недоторканність з їх колеги або дозволити його затримати.

Монастирський впевнений, що питання скасування недоторканності занадто гостре для народних депутатів. За його словами, введення спеціальної процедури їх залучення під суд було вимушеним компромісом.

"Зараз би вже депутати за скасування недоторканності не проголосували, тоді був єдиний такий вдалий момент", – вважає голова комітету.

Нагадаємо, вчора Генеральний прокурор Ірина Венедиктова підписала підозру народним депутатам від ОПЗЖ Віктору Медведчуку і Тарасу Козаку.

За її словами, підозри Медведчуку і Козаку оголошено за трьома епізодами.