У Конгресі США схвалили створення комісії з розслідування заворушень у Капітолії

Законопроект про створення незалежної двопартійної комісії, яка займеться розслідуванням обставин заворушень, влаштованих в будівлі Капітолію США, отримав підтримку в контрольованій демократами Палаті представників. За створення комісії проголосували 252 законодавця, проти – 175.

Про це повідомляє " Голос Америки".

У той час як лідери Республіканської меншини в обох палатах Конгресу виступили проти ідеї створення комісії, кілька конгресменів-республіканців приєдналися до демократів, підтримавши ідею створення незалежного органу, подібного комісії, що розслідувала терористичні атаки, що трапилися 11 вересня 2001 року.

У Сенаті перспективи законопроекту виглядають більш туманно. Лідер сенатської меншини Мітч Макконнелл заявив про те, що він не підтримує «однобоку і незбалансовану» пропозицію, висунуту демократами, додавши, що в Конгресі вже ведуться кілька розслідувань з приводу того, що сталося 6 січня.

Для прийняття законопроекту в Сенаті, його авторам потрібна підтримка 60 сенаторів. На даний момент ситуація виглядає так, що республіканці, у яких є 50 місць в Сенаті, зможуть заблокувати створення комісії.

Спікер Палати представників Ненсі Пелосі заявила, що якщо республіканці заблокують ідею демократів, то вона може ініціювати регулярні слухання в декількох комітетах, на які свідки будуть викликатися за допомогою повісток.

Згідно із законопроектом, комісія у складі 10 осіб повинна не пізніше 31 Грудня представити публічний звіт, включаючи рекомендації щодо запобігання подібним атакам на Капітолій у майбутньому.

Законодавець Джон Катко, один з небагатьох республіканців, які підтримали створення комісії, сказав:»незалежне розслідування в дусі комісії 11 вересня має вирішальне значення для усунення політичних мотивів навколо подій, що відбулися 6 січня".

Катко став одним з ініціаторів законопроекту, який був підготовлений ним спільно з демократом Бенні Томпсоном.

Раніше стало відомо, що компанія Facebook допомагала правоохоронцям розпізнати учасників протестів у Вашингтоні і штурму Капітолію. Компанія допомагала слідчим після завершення нападу.

6 січня прихильники Трампа організували акцію протесту біля Капітолію, де американський Конгрес зібрався, щоб затвердити результати президентських виборів. Протести переросли в заворушення і проникнення прихильників Трампа в приміщення Капітолію. В результаті заворушень загинули п'ять осіб.