Супутники і не лише. У Міноборони розповіли, як рухаються до створення космічних військ

Міністерство оборони створило Управління космічної політики, яке буде співпрацювати із розробниками воєнний космічних технологій (супутників та ракет), здійснювати відповідні замовлення та формувати державну політику в цій галузі.

Про це під час міжнародного форуму Space For Ukraine повідомила заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми започаткували інституцію, яка має стати інтегратором всіх рішень, які стосуються саме військового космосу… Це управління було запущене в цьому році… Ми створили Управління космічної політики", – сказала вона.

За її словами, Міноборони прагне стати основним замовником космічної техніки та програмного забезпечення для потреб Сил оборони.

"Ми хочемо, щоб Міністерство оборони стало інтегратором космічних рішень для сил оборони, мало експертизу, щоб формувати технічні завдання", – пояснила Черногоренко.

Також вона натякнула на можливу появу нового виду військ.

"Україна рухається до започаткування космічних сил. Абсолютна більшість наших країн-партнерів розвиває цей вид військ. І, звичайно, наш ворог також рухається в цій сфері, набуває спроможності, набуває технологій. Ми маємо дати цю спроможність нашим військовим", – сказала заступниця міністра.

Черногоренко додала, що до 2030 року Україна планує мати національні супутники для оборонних цілей, а також систему оповіщень повітряних тривог та контролю космічного простору

Нагадаємо, благодійний Фонд Сергія Притули у вересні 2022 року за кошти з донатів придбав послуги супутника фінської компанії ICEYE (так званий "народний супутник"). Його послугами користується Головне управління розвідки Міноборони. ГУР неодноразово повідомляло про ефективність застосування супутника. У листопаді 2024 року за кошти компанії Rheinmetall та уряду Німеччини були придбані послуги ще одного супутника компанії ICEYE.

Роздільна здатність таких супутників – 1 метр на поверхні землі, за один знімок вони охоплюють площу 15 на 15 кілометрів. Ці супутники не використовують оптичних приладів, вони посилають на поверхню Землі хвилю, яка відбивається і повертається на супутник. Їх роботі не заважає хмарність чи інші погодні явища.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.