2.8 C
Kamenskoe
Неділя, 1 Березня, 2026
На Головну Новини SpaceX вивела на орбіту відразу рекордну кількість нових супутників Starlink

SpaceX вивела на орбіту відразу рекордну кількість нових супутників Starlink

Американська компанія SpaceX запустила рекордну для Falcon 9 кількість супутників Starlink.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на space.com.

Як пише видання, компанія SpaceX відзначилася черговою рекордною місією – ракета Falcon 9 вивела на орбіту найважчий для себе вантаж загальною вагою 17,4 тонни, доставивши в космос відразу 56 нових супутників Starlink. Ракета стартувала з мису Канаверал.

"До цього ракетоносій Falcon 9 вісім разів доставляв у космос різні вантажі, включаючи перевезення екіпажів астронавтів на МКС в рамках місій Crew-3 і Crew-4, що відбулися у листопаді 2021 року та квітні 2022 року відповідно. Також повторно використовувався обтічник, що прикриває верх ракети із вантажем супутників", – пояснює видання.

За повідомленням SpaceX, запуск додасть чергову порцію супутників у гігантське угруповання Starlink, яке забезпечує широкосмуговим інтернетом користувачів у багатьох регіонах світу.

"Це угрупування вже включає понад 3400 робочих об'єктів, і їх кількість лише зростатиме", – підкреслюють фахівці компанії.

Як зазначає space.com, засновник та голова компанії Ілон Маск вже отримав дозвіл на запуск 7500 супутників Starlink та подав заявку на виведення у космос ще 30 тисяч новиїх об'єктів. Запуск, що відбувся 24 січня, став уже шостим для SpaceX в 2023 році і 205-м для компанії.

"Якщо компанія зможе зберегти темп, заданий у січні, то поб'є абсолютний рекорд 2022 року – тоді вона здійснила 61 запуск, далеко випередивши всі державні та приватні структури", – наголошує видання.

На початку січня 2023 року РБК-Україна повідомляло, що Україна отримала вже 30 тисяч терміналів Starlink.

Нагадаємо, що Україна невдовзі отримає від партнерів ще близько 5000 тисяч терміналів Starlink. З них більшість буде направлено військовим. У грудні Україна отримала нову партію терміналів супутникового інтернету Starlink. Їх передадуть для підтримки медичної й енергетичної сфери, а також у "Пункти незламності".

Крім того, ми писали, що в Україні з'явився перший поїзд Інтерсіті+, який обладнали терміналом Starlink. До кінця року Wi-Fi обіцяють підключити у всі потяги цього типу.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.