Скільки коштує зняти квартиру у 2025: у деяких регіонах житло вже дорожче, ніж у Києві

Ви помічали, що знайти адекватну квартиру стає дедалі важче? Навіть якщо шукаєш щось зовсім скромне — ціни кусаються. І здається, що після кожного нового року оренда знову підстрибує вгору. А вона й справді стрибає.

За офіційними даними Держстату, станом на березень 2025-го за звичайну однокімнатну доведеться викласти в середньому 7 413 гривень на місяць. І це, між іншим, на 2,7% більше, ніж було ще на початку року. Не глобальна інфляція, але якщо порахувати річну динаміку — уже й не дрібниця.

Де найдорожче? І ні, це не Київ

Ті, хто ще досі думає, що столиця — найдорожче місто для орендарів, сильно здивуються. Бо перше місце впевнено тримає… Закарпаття. Уявіть собі: 11 769 гривень за однушку. І це середня ціна — тобто, є й дорожче.

Львівська область дихає в спину — тут квартира обійдеться десь у 10 749 гривень. Втім, не так давно ціни тут зросли майже на 3%, і ця динаміка, схоже, не збирається зупинятись.

Трійку лідерів замикає Рівненщина — 10 263 грн. Здавалося б, не столиця і навіть не мегаполіс, а вартість уже як у передмісті Берліна.

А от сам Київ — не на вершині. Хоча і не пасе задніх. У столиці ціна на оренду зросла на 1,5% і тепер становить 9 777 гривень. Це вже не лідер, але й не дно, погодьмося.

Що на півдні

Контраст просто кричущий. Наприклад, у Херсонській області — всього 3 118 гривень. Це майже в чотири рази менше, ніж на Закарпатті. У Запоріжжі — 3 623, у Миколаєві — 3 908 грн.

Причини очевидні: близькість до фронту, безпекова ситуація, попит — усе це впливає. Але різниця все одно вражає.

Як змінювались ціни останні роки

Давайте на хвильку заглянемо в недалеке минуле. Ще у 2022 році, коли країна переживала найважчі місяці після повномасштабного вторгнення, оренда підскочила аж на 32,7%. І якщо тоді за квартиру просили 5 699 грн, то вже через рік, у 2023-му — 6 605 грн.

До кінця 2024 року середня ціна оренди сягнула 7 203 гривень. Це ще плюс 9,3% за рік, причому на фоні загальної інфляції в 12%. Тобто житло дорожчає трохи повільніше за все інше — але це мало втішає.

Купити чи знімати

НБУ ще торік заявляв: попри всі ризики, умови на ринку нерухомості виглядають навіть трохи кращими, ніж були до великої війни. Але є нюанс — люди просто не хочуть вкладати великі гроші в купівлю житла, коли не знають, що буде завтра.

Є така штука, як співвідношення вартості житла до оренди — і в Києві воно нині близьке до "10х". Це майже як довгостроковий орієнтир: мовляв, якщо квартира коштує стільки, скільки ви би заплатили за 10 років оренди — купувати вигідно. Але… купити квартиру — це не пончики купити. Потрібні гроші, стабільність, а ще впевненість, що завтра твій будинок не опиниться в зоні ризику.

Так от, навіть якщо ціни не злетіли до небес — жити стало складніше. Бо тепер зняти квартиру за нормальну ціну — це ще те полювання. А регіон, у якому ви живете, може дуже сильно вплинути на те, наскільки глибоко вам доведеться лізти в кишеню.

Джерело: 5692.com.ua