В Україні готують серйозні зміни в правилах мобілізації. Нові зміни в законодавстві вплинуть на всілякі можливості уникнути мобілізації, а також на порядок вручення повісток співробітниками ТЦК.
Посилення мобілізації
Волонтерка Любов Шипович ще влітку заявила, що людей завжди бракує і підрозділи потребують поповнення.
"Ми воюємо людьми. У нас починають закінчуватися солдати" – розповіла вона, посилаючись на військових командирів.
Слідом за нею про посилення мобілізації в листопаді нинішнього року заговорив Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.
"Мій пріоритет – нарощувати резерви. Росія не змогла використати свою величезну перевагу в живій силі, тому що Володимир Путін занепокоєний тим, що загальна мобілізація може спровокувати політичну кризу і тим, що Росія не може навчити й забезпечити достатню кількість людей", – пояснює Главком.
Після заяв Залужного парламентарії взялися за ухвалення рішення щодо скорочення причин для відстрочки від мобілізації. Відповідний проєкт закону поки що тільки обговорюється, однак він стане головною темою найближчого засідання комітету з питань національної безпеки і оборони.
Водночас член комітету Федір Веніславський стверджує, що до самого закону в нього є ще багато запитань, як і до робочої групи щодо термінів ухвалення та реєстрації законопроєкту. За його словами, це може статися на початку грудня.
І все ж, гіпотетичні плани нового законопроєкту викликали в суспільстві резонанс.
Скасування відстрочок від армії
У плані нового законопроєкту пропонується:
- скоротити коло громадян, які мають право на відстрочку по догляду за особою з інвалідністю 1 і 2 груп до членів сім'ї першого ступеня споріднення
- розширити коло осіб, які беруться на службу до тих, хто позбавлений волі
- заборонити відстрочку від мобілізації для студентів, які здобувають другу та третю вищу освіту
Розширення прав ТЦК
Також у мережі обговорюється можливе розширення прав співробітників ТЦК. За законом, наразі вони не можуть зупиняти людей на вулицях, перевіряти документи і вручати повістки. Однак зовсім скоро це може стати дозволеним, як і аудіо- та відеозапис.
Варто зазначити, що дискусія в Мережі та резонанс поки що не має під собою жодних законних підтверджень. Однак зовсім скоро, після обговорень у парламенті, все стане цілком зрозумілим.
Джерело: 5692.com.ua