Напевно, кожен з нас хоч раз та й замислювався, що буде з нашим гаманцем наступного місяця, вірно. Банкір Тарас Лєсовий, що працює в "Глобус Банку", трохи прояснив ситуацію, і, чесно кажучи, його слова заспокоюють.
Долар: без паніки, тримаємо стрій
Якщо вірити прогнозам, то в липні долар, схоже, буде триматися більш-менш у звичних рамках. Знаєте, не буде такого, щоб він раптом стрибнув до небес чи, навпаки, обвалився, як картковий будиночок. Тарас Лєсовий каже, що Національний банк України (НБУ) діє досить мудро, використовуючи такий собі "гібридний" режим. Це як коли ти і трохи відпускаєш віжки, даючи свободу ринку, але й тримаєш руку на пульсі, щоб не було повного хаосу. Тобто, НБУ не дозволить, щоб курс зовсім відірвався від реальності.
Чого чекати
В липні, скоріш за все, курс американської валюти буде коливатися десь між 41,6 та 42,2 гривнями за долар. Це такі собі "робочі" рамки, в яких, здається, ми вже звикли жити. Будуть, звичайно, якісь незначні коливання, він то трохи підніметься, то трохи опуститься, але без якихось "землетрусів". Головне, що нічого катастрофічного не передбачається. Не варто бігти і скуповувати все підряд, бо "завтра буде дорожче" – це, ймовірно, не про липень.
А що там з інфляцією та обліковою ставкою
До речі, банкір ще нагадав про інфляцію. Він думає, що в липні ціни зростуть максимум на 0,3-0,5%. А якщо дивитися на весь рік, то інфляція, можливо, навіть знизиться до 13-14%. І це, між іншим, дуже хороший знак. Тому що це може втримати НБУ від підвищення так званої облікової ставки. Це така штука, від якої залежать відсотки за кредитами та депозитами. Пан Лєсовий очікує, що 24 липня НБУ, швидше за все, залишить її без змін – 15,5%. А це, погодьтеся, приємно. Хоча, якщо ціни почнуть падати швидше, тоді, можливо, ставку й знизять, але це вже, скоріш за все, ближче до осені.
Війна і гроші: не все так просто
Звичайно, війна – це окрема історія. Хоч вона напряму і не диктує курс валют, але її наслідки, звісно, відчуваються. Тарас Лєсовий каже, що війна у поєднанні з економічними факторами – це така собі "гримуча суміш". І справді, хто ж міг передбачити все, що відбувається Непросто, але ми тримаємося.
Євро: танго з доларом та світові пристрасті
З євро ситуація трохи цікавіша. Його курс, як пояснює банкір, залежить від того, як долар почувається на світових ринках. Такий собі "танець" долара та євро. У липні, каже пан Лєсовий, ми можемо побачити як їхнє зближення, так і, навпаки, зростання відстані між ними. Це, здається, залежить від багатьох речей – наприклад, від того, як Євросоюз і США будуть "дружити" економічно. Чи запровадять американці нові мита на європейські товари і як європейці на це відреагують.
Плюс, не забуваємо про такі події, як війна Ізраїлю та Ірану, яка, звичайно, впливає на ціни на нафту та газ. Це ж світові справи, а вони, знаєте, позначаються на всіх. За оптимістичного розкладу, 1 євро може повернутися до коридору 1,05-1,1 долара. Якщо ж все піде не так, як хотілося б, то євро може підскочити до 1,15-1,18 долара.
Наприклад, 9 липня мають запровадити нові 50% мита. І поки невідомо, чи зможуть США та ЄС домовитись, щоб не починати нову економічну війну. Бо це, повірте, може зачепити не тільки їх, а й відлунням дійти до всіх куточків світу.
Тому, якщо говорити про гривню, то курс євро в липні, за прогнозами Лєсового, може мати досить широкий "люфт" – десь від 46,5 до 48,5 гривень за євро.
Загалом: без шокових новин
Ну, і підсумовуючи, можна сказати, що глобальних потрясінь на валютному ринку, схоже, не буде. Принаймні, долар в Україні суттєво не зміниться, а євро, як ми вже казали, буде орієнтуватися на те, що відбувається у світі. Тож, ринок, звичайно, буде "живим", але якихось кардинальних змін у стратегічному плані очікувати не варто.
До речі, минулого тижня долар трохи впав – з 41,83 до 41,64 грн. А от євро, навпаки, підскочив – з 48,20 до 48,78 грн, поставивши, здається, новий рекорд.
Джерело: 5692.com.ua