Компанія "Роснефть" заявила, що нові санкції ЄС, під які потрапив індійський НПЗ Nayara Energy – є нібито "необґрунтованими і незаконними".
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Bloomberg.
Зокрема, у п'ятницю Євросоюз ухвалив 18-й пакет санкцій проти РФ та її нафтової торгівлі.
Ухвалені заходи, зокрема, включають санкції проти індійського НПЗ, в якому 49,13% належить "Роснефти". Крок було зроблено, оскільки ЄС прагне скоротити доходи Кремля, одержувані за рахунок експорту нафти з РФ до Індії.
Сьогодні "Роснефть" заявила, що нафтопереробний завод Nayara Energy "повністю оподатковується в Індії".
"Акціонери Nayara Energy ніколи не отримували дивідендів, а накопичений прибуток використовували винятково на розвиток нафтопереробного і нафтохімічного виробництва, а також роздрібної мережі компанії в Індії", – ідеться в заяві.
Крім того, "Роснефть" очікує, що Nayara "вживе заходів щодо захисту законних інтересів своїх акціонерів і споживачів, які підтримають уряди РФ та Індії".
У п'ятницю представник МЗС Індії Рандхір Джайсвал заявив, що його країна "не підтримує жодних односторонніх санкцій".
Що відомо про Nayara
Компанія Nayara управляє НПЗ потужністю 400 тисяч барелів на добу і володіє майже 7 тисячами АЗС по всій Індії. Також компанія будує інтегрований нафтохімічний завод поруч зі своїм НПЗ.
Наразі Nayara спільно фінансується "Роснефтью" та інвестиційним консорціумом SOV Kesani Enterprises, а акції, що залишилися, належать приватним інвесторам.
Згідно з місцевими ЗМІ, російська нафтовидобувна компанія прагнула вийти з індійського підприємства, оскільки вона не могла репатріювати свій прибуток через санкції.
Що ще передбачає 18-й пакет санкцій ЄС
Нагадаємо, що ЄС до 18-го пакету санкцій проти Росії вперше включив китайські банки. Серед інших іноземних компаній, які допомагали кремлю, до "чорного списку" потрапили дві фінансові установи з Китаю.
Крім того, у новому пакеті санкцій обмеження цін на російську нафту, заборона на транзакції, пов'язаними з газопроводами "Північний потік" і не тільки.
Детальніше про це – читайте в матеріалі РБК-Україна.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.