Російські військові формують Північне угруповання військ із елементів Ленінградського військового округу для проведення операцій на Бєлгородсько-Харківському оперативному напрямку. Армія РФ не має достатніх сил для захоплення Харкова або Сум, однак будь-які операції в напрямку цих міст, відволікатимуть сили ЗСУ з інших напрямків фронту.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на звіт Інституту вивчення війни (ISW).
Відомство посилається на інформацію українського військового оглядача Костянтина Машовця, за якою російські війська продовжують перекидати до складу Північного угруповання військ новосформовані військові частини 44-го армійського корпусу (АК) в межах Ленінградського військового округу (ЛВО).
За даними аналітика, станом на 3 травня російські військові перекинули до складу Північного угруповання військ особовий склад і техніку 30-го мотострілецького полку (72-га мотострілецька дивізія, 44-й АК, ЛВО) та 128-ї окремої мотострілецької бригади. Росіяни роблять вигляд, що розвантажують на залізничних станціях в ізольованих районах Курської області війська і техніку для передислокації до Північного угруповання військ, щоб потім здійснити марш до місць дислокації в Бєлгородській області.
Машовець зазначив, що підрозділи 30-го мотострілецького полку спочатку були передислоковані на залізничну станцію Курськ, а опісля – перенесені далі у Бєлгородську область, щоб, імовірно, попрямувати до місць зосередження біля Харківської області.
Крім того, аналітик нагадав, що російські війська нещодавно посилили повітряні, безпілотні та ракетні удари по північно-східних прикордонних регіонах України, таких як Чернігівська, Сумська і Харківська області.
Машовець повторив оприлюднену раніше оцінку ISW, що російське Північне угруповання військ, скоріш за все, не зможе провести успішну наступальну операцію для захоплення Харкова, і припустив, що елементи російських 11-го АК, 44-го АК і 6-го АК (усі – ЛВО) в подальшому можуть спробувати провести обмежені наступальні дії або провести транскордонні рейди на територію Харківської та Сумської областей.
"Українські офіційні особи дедалі частіше попереджають про загрозу можливої майбутньої російської наступальної операції з метою захоплення Харкова. Однак російським військовим не вистачає необхідних для захоплення міста сил. Водночас, російські наступальні операції на Харків та Суми, будуть відволікати і перекидати Сили оборони з інших, більш важливих ділянок фронту", – йдеться у звіті ISW.
Наступ на Харків
Нещодавно головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що Росія посилює військове угруповання на Харківському напрямку. Збройні сили посилює найбільш небезпечні ділянки на цьому напрямку.
Впродовж останніх кількох місяців росіяни посилили обстріли Харкова. Водночас пропагандисти Кремля намагаються залякати населення ризиком великого наступу й окупації, що спровокувати масову міграцію з міста.
Однак для ймовірної окупації Харкова, ворогу знадобиться кілька років.
В ніч на 5 травня росіяни кілька разів обстрілювали Харків спочатку дронами "Шахед", а пізніше – керованими авіабомбами.
В ніч на 6 травня, ворог обстріляв Харків та Суми, у містах частково зникла електроенергія та водопостачання.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.