У Тбілісі минулої ночі вперше за тиждень масових проєвропейських протестів не відбулося масштабних сутичок між демонстрантами і поліцією. Проте затримання все ж мали місце.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на NewsGeorgia.
Зазначається, що чергова акція протестів, яка тривала біля будівлі парламенту, закінчилася без застосування водометів, сльозогінного газу чи інших засобів придушення, що стало винятком на тлі попередніх днів протесту.
Однак повідомляється, що грузинська поліція все ж таки затримала двох осіб після суперечки на вулиці Чичинадзе.
Також зазначається, що ще трьох демонстрантів затримали біля станції метро "Площа Свободи" під час обшуків. У заяві правоохоронців йдеться про те, що у затриманих нібито "знайшли заборонені предмети".
Повідомляється, що протестувальники розійшлися ближче до 4:00 ранку (2:00 за Києвом) після переходу до площі Республіки.
Протести у Грузії
Після перемоги у жовтні проросійської партії "Грузинська мрія" на чолі із прем'єр-міністром Іраклієм Кобахідзе, 29 листопада, посол Європейського Союзу в Грузії Павло Герчинський вперше прокоментував ситуацію у Грузії після заяви прем’єра про відкладення процесу євроінтеграції до 2028 року.
Герчинський наголосив, що воно суперечить прагненням більшості грузинів і політиці, яку декларувала грузинська влада.
Окрім цього, наприкінці листопада в Грузії розпочалися масові протести. Причиною стало не лише відтермінування переговорів про вступ до ЄС, але й результати жовтневих виборів, а також загальний курс країни, який відчутно змінився.
За рішення уряду поліція та силовики постійно розганяли акції протесту у Тбілісі, застосовуючи силу та спецзасоби. Були затримані сотні людей, а також зафіксовано напади на демонстрантів і журналістів.
Міністерство внутрішніх справ пояснює дії правоохоронців відповіддю на "насильство" з боку протестувальників. Утім, правозахисні організації та омбудсмен заявили, що насильство було застосовано навіть до мирних учасників акцій.
Додамо, що своєю чергою ЄС фактично оголосив про зупинку вступу Грузії до союзу. Подробиці – у матеріалі РБК-Україна.
Вчора, 4 грудня, президент України Володимир Зеленський приєднався до рішення країн, що оголосили санкції проти грузинського уряду, який порушує громадянські права та жорстоко ставиться до активістів та опозиції.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.