Літо в нас, чесно кажучи, видалося на диво "різношерстим", правда? Ще вчора ми ходили під парасольками, а сьогодні вже шукаємо, де б заховатися від сонця. Ці погодні "гойдалки" від злив до такої спеки, що аж плавиться асфальт, здається, вже стали нормою. А чому так? Синоптики кажуть, що все це — наслідок того, що над нами "сходяться" різні атмосферні процеси.
Про це, до речі, розповіла Наталія Птуха, синоптик з Українського гідрометеорологічного центру.
Що це за "погодний вінегрет" у липні
Пам'ятаєте минулий тиждень? Так от, ті контрасти, за її словами, виникли через те, що над Україною одночасно "працювали" одразу два синоптичні процеси. Один циклон, що прийшов із заходу, тягнув за собою цілі "хмари" активних атмосферних фронтів.
От і вийшло, що у Львові, наприклад, лило так, що, здається, потоп був недалеко. Метеостанція навіть зафіксувала рекордну кількість опадів. Уявіть собі: ідеш по місту, а вода вже по коліна. Жах, та й годі.
А от на південному сході, навпаки, — тиша, сухість і неймовірна спека. Ну от просто розпечена сковорідка, якщо по-простому.
А що ж Харків, спитаєте ви? Ну, там негода, це коли циклон вже відходив, і його фронти дісталися до східних областей. Але там вони вже проявлялися, скажімо так, більш "точково" і ближче до вечора. Не по всьому Лівобережжю, а місцями, як лотерея. І що важливо, про це, до речі, заздалегідь попереджали фахівці — про грози та можливі шквали, особливо на вихідних, 12-13 липня.
А чи це нормально для липня — такі грози
Наталія Птуха запевняє: літні грози, особливо коли такі перепади температур, можуть бути дуже сильними. Це, знаєте, як розлючений велетень, що набирає сили.
Все залежить від того, наскільки високо і "з люттю" росте купчасто-дощова хмара. Якщо є всі умови — сильні потоки теплого повітря, яке піднімається вгору, і атмосфера ну просто "кипить" від нестабільності — то, ясна річ, такі хмари можуть бути величезними. А вже з них потім і гроза розвивається, і шквали, і град, який може розміром з яйце бути.
І, до речі, свій внесок робить ще й отой температурний контраст. З одного боку — прохолодне повітря із заходу, а з іншого — справжнісінька тропічна спека з півдня. Ну просто як зустріч Північного полюса з Сахарою.
Але це, виявляється, звичайнісінькі літні процеси. Вони завжди були, просто зараз, можливо, ми їх краще бачимо. Чому? Бо у кожного ж є смартфон, і ми миттєво знімаємо ці всі "погодні сюрпризи" і викладаємо в мережу.
Що нас чекає від погоди цього тижня
Синоптик каже, що цей тиждень буде дуже схожий на попередній. Протягом найближчих двох-трьох днів нестійка погода з короткочасними дощами та грозами очікується переважно на заході країни.
Але вже у вівторок, 16 липня, ця "нестійкість" дістанеться і до Житомирської та Вінницької областей. Ну а на решті території уде сухо.
А от з четверга, 17 липня, до нас наблизиться циклон аж із Західної Європи. А це означає — дощів стане значно більше. Насамперед на заході, а місцями можуть бути навіть дуже сильні дощі.
В п'ятницю, 18 липня, синоптики обіцяють короткочасні дощі вже "трохи далі": на Житомирщині, Вінниччині, Київщині, а місцями навіть на Черкащині та Кіровоградщині.
Проте, на жаль, південь України, схоже, буде смажитися далі. Там як була сильна спека, так і залишиться, і опадів майже не буде.
Якщо говорити про температуру, то на заході найближчі кілька днів ще буде комфортно, по-літньому. Але з 17 липня стане відчутно прохолодніше, десь 18-23 градуси.
А південь, як ми вже казали, буде "палати" — 35-37 градусів. Решта ж областей, так би мовити, десь посередині. На півночі, та й на заході завтра, буде 24-30 градусів, а потім можливе, хоч і незначне, зниження.
Отакі от справи. Так що, готуйтеся до літніх сюрпризів, які можуть, здається, мінятися щогодини. Бережіть себе.
Джерело: 5692.com.ua