Питання місяця: що буде з визнанням CoviShield і CoronaVac в ЄС

0
65 просмотров

Українцям роблять щеплення вакцинами Pfizer, AstraZeneca, південнокорейською AstraZeneca-SkBio, CoviShield, CoronaVac. У трьох останніх є рекомендація ВООЗ, але поки немає схвалення європейського регулятора EMA.

Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "Нерівність вакцин. Коли і на яких умовах щеплені українці зможуть їздити в ЄС".

Недопуск туристів, які щеплені вакциною, визнаною ВООЗ — це порушення міжнародного права, вважає міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Питання визнання в ЄС вакцин CoviShield і CoronaVac обговорюється одночасно на декількох рівнях, повідомило джерело РБК-Україна в Кабміні.

Компанії-виробники ведуть переговори як з регулятором EMA, щоб він зареєстрував їх препарати, так і на дипломатичному рівні з кожною країною окремо — щоб ті визнали їх вакцини у себе.

Гендиректор SII Адар Пунавалла в середу, 30 червня, на India Global Forum 2021 заявив, що подав заявку в ЕМА на реєстрацію CoviShield ще місяць тому. Він упевнений, що за місяць їх вакцина отримає схвалення європейського регулятора. До огляду препарату від Sinovac EMA приступила на початку травня.

У МОЗ вказують на такі ж терміни. Там вважають, що на швидкість прийняття рішення вплине в тому числі позиція ООН і найбагатших країн.

"CoronaVac, напевно, навіть буде однією з перших, яка отримає рішення EMA. Але я думаю, що цьому посприяють структури ООН. Великобританія, ЄС і США — найбільші донори COVAX", — роз'яснив Ляшко.

Нагадаємо, з якими країнами Україна домовляється про визнання ковід-сертифікатів.