За наявності підстав вважати, що водій перебуває в стані алкогольного сп’яніння, представник поліції може зупинити його для перевірки.
При цьому трапляються випадки, коли українців хочуть звинуватити нечесно, виписуючи протокол про адмінпорушення за ст.130 КУпАП і виписуючи штраф. Щоб уникнути цього, потрібно знати свої права, пише Znaj.ua.
Як має проводитися перевірка на вміст алкоголю в крові
Проводити таку перевірку може або співробітник правоохоронних органів, або лікар у медичному закладі. Підставами для цього можуть бути ознаки сп'яніння:
- тремтіння рук;
- порушення координації;
- запах алкоголю з рота;
- неадекватна поведінка тощо.
Ці критерії трохи розпливчасті, чим і можуть користуватися деякі співробітники поліції, які зловживають своїми повноваженнями. Трапляється, що правоохоронці примушують до перевірки тих водіїв, які не мають ознак вживання алкоголю.
У таких випадках, якщо водій відмовляється від перевірки, інспектор одразу може виписати протокол за 130 статтею, яка передбачає штраф за відмову. Тобто водії мають проходити огляд у будь-якому випадку.
У разі перевірки на місці водіям обов'язково потрібно врахувати такі нюанси:
- у поліції мають бути документи на алкотестер, які вони зобов'язані показати на прохання водія;
- процес перевірки має проводитися під відеозапис або у присутності двох свідків.
Алкогольне сп'яніння вважається підтвердженим, якщо результат показує вище 0,2 проміле. При цьому, якщо прилад видає таке значення, водій вправі вимагати повторного тесту.
Ще один важливий момент: результати перевірки мають бути зафіксовані у спеціальному акті, що складається у двох примірниках. Без акту перевірка не вважається дійсною.
У разі перевірки у лікарні її має здійснювати виключно лікар за допомогою спеціальної техніки. При цьому на аналіз можуть взяти не тільки кров, а й сечу, слину тощо. Лікар не повинен користуватися Драгером, а відібрані у водія зразки аналізують у лабораторії.
Джерело: 5692.com.ua