З кожним роком випадки злочинства в інтернеті набувають усе більшої складності та масштабів. На Сумщині поліція повідомляє про чергову хвилю шахрайських схем, жертвами яких стали люди, котрі намагалися придбати автомобіль через популярні сайти оголошень. За одну добу зафіксували вже чотири випадки обману, і правоохоронці звертають увагу на нові способи, якими шахраї виманюють гроші, та надають поради, як уникнути пасток.
Як працює шахрайська схема з купівлею автомобілів
Шахраї намагаються ввести в оману потенційних покупців, створюючи правдоподібні оголошення про продаж автомобілів. Вони розміщують на популярних сайтах оголошень привабливі пропозиції про продаж авто за заниженими цінами, що привертає увагу покупців. Після цього зловмисники просять внести передоплату, аргументуючи це необхідністю зарезервувати транспортний засіб, уникнути продажу іншому покупцю або нібито компенсацією за витрати на доставку.
Так, житель Сумщини втратив 25 000 гривень, сплативши передоплату за авто, якого так і не отримав. Після переказу коштів шахрай перестав виходити на зв'язок. Подібний випадок стався з мешканцем Конотопського району, котрий також довірився шахрайському оголошенню.
Інші шахрайські методи: "грошова допомога" та "блокування картки"
Окрім схем з продажем автомобілів, шахраї вигадують нові способи видурювання грошей. Одним із таких методів є пропозиції про нібито "грошову допомогу" в соціальних мережах. Жертві надсилають посилання, за яким вона переходить на підроблений сайт і вводить дані своєї банківської картки. У результаті шахраї отримують доступ до рахунку і можуть зняти з нього гроші.
Ще одним способом шахрайства є фальшиві дзвінки від "банківських представників". Зловмисники дзвонять і повідомляють, що рахунок заблоковано через підозрілі операції, а для його розблокування необхідно надати особисті дані. Дотримуючись інструкцій шахраїв, люди втрачають доступ до своїх коштів.
Джерело: 5692.com.ua