Україна не знає про ніяку "зустріч" у Туреччині для переговорів з Росією щодо питань перемир'я в Чорному морі наступного тижня, про яке раніше писала турецька преса. Такий саміт не планувався.
Про це заявив міністр закордонних справ України Георгій Тихий у коментарі РБК-Україна.
"Це щось турецькі ЗМІ придумали, зустрічі у форматі Україна – Росія там не буде і ніколи не планувалося", – сказав дипломат у розмові з виданням.
Так представник зовнішньо-політичного відомства України спростував дані CNN Turk щодо начебто планування зустрічі між делегаціями від Києва та Москви у період 15-16 квітня в Командуванні військово-морських сил в Анкарі, де нібито сторони збиралися обговорити "перемир'я" в акваторії Чорного моря.
Примітно, що в повідомленні про такий "анонс" CNN Turk посилалося на джерела в Міністерстві національної оборони Туреччини.
У Туреччині уточнили "анонс" про переговори щодо Чорного моря
Варто зауважити, що після публікації CNN Turk у неділю пізніше з'явилося інше повідомлення турецьких медіа, у якому був уточнений "анонс" переговорів щодо Чорного моря 15-16 квітня. Причому тепер – без згадки про участь України.
Так, турецька щоденна газета Hürriyet написала про нараду з безпеки в Чорному морі від Міністерства національної оборони Туреччини, у які начебто братимуть участь також іноземні країни.
"Офіційні особи Міністерства національної оборони (МНБО) обговорять, як можна зберегти мир у Чорному морі, якщо Російська Федерація та Україна досягнуть угоди про припинення вогню, – написала турецька газета.
Також Hürriyet наводить заяву Міноборони Туреччини про те, що відбудеться нарада "щодо кроків у разі припинення вогню в Чорному морі".
"Згідно з повідомленням відомства, 15-16 квітня в штабі командування Військово-морських сил відбудеться нарада з питань безпеки Чорного моря після можливого припинення вогню між Російською Федерацією та Україною", – йдеться в публікації.
Крім того, зазначають турецькі ЗМІ, на зустрічі, яка відбудеться за "участю військових представників іноземних держав", обговорюватиметься "морський вимір військових планів, які можна зробити для підтримки миру в Чорному морі".
Як саме країни братимуть участь у такому саміті – турецьке видання не уточнює.
Питання щодо перемир'я між Україною та РФ
Варто зазначити, що Україна та РФ наразі не ведуть прямих переговорів щодо завершення війни. Посередником у переговорному процесі є США.
Раніше під час своєї розмови президент США Дональд Трамп і російський диктатор Володимир Путін погодилися на енергетичне перемир'я. Воно передбачає припинення ударів по енергетичній інфраструктурі сторін.
Пізніше на зустрічах у Саудівській Аравії команди України і США, а також окремо США і Росія обговорювали безпеку у Чорному морі. Це передбачало забезпечення безпеки цивільного судноплавства.
Україна погодилася на обговорені з США домовленості, але РФ висуває вимоги. Хоч Москва і стверджує, що дотримується енергетичного перемир'я, у березні армія РФ атакувала енергетичні об’єкти в Харківській, Полтавській, Дніпропетровській та Херсонській областях. При цьому Росія звинувачує Україну у порушенні перемир'я.
6 квітня президент України Володимир Зеленський заявив, що РФ уникає припинення вогню, щоб атакувати українські міста з моря.
Детальніше про перемир'я та що про нього кажуть Україна, США і Росія – читайте в в окремому матеріалі РБК-Україна.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.