Вихід з дому — це не просто крок за поріг. Для багатьох, і це не дивно, це справжній ритуал, який має свої неписані правила. Ну, знаєте, ті самі "бабусині" прикмети, що передаються з покоління в покоління. Може, хтось і посміється, але є в них щось таке, що змушує замислитися. Адже наші предки вірили: дотримання цих простих правил може вберегти від дрібних негараздів, а то й від чогось серйознішого. Давайте розберемося, чого, за народними повір'ями, точно не варто робити, коли збираєшся у справах.
Не дивіться в дзеркало, вийшовши з дому
Є така давня прикмета: тільки-но вийшов за двері — все, не дивись у дзеркало. Ну, наче це може збити тебе з пантелику, і ти забудеш щось важливе. А ще, кажуть, удача від тебе відвернеться. Якось дивно, правда? Але ж хтозна.
Чому "повертатися — погана прикмета"
І от, до речі, якщо вже вийшов, а потім раптом щось згадав, що забув — теж краще не повертатися. Бо, мовляв, вся поїздка піде шкереберть, або й ще гірше — може статися якась халепа. Але якщо вже без цього ніяк, і ти мусиш зайти до хати, то, за повір’ям, треба обов'язково глянути в дзеркало і всміхнутися. Можливо, це такий собі оберіг, щоб зняти весь негатив і заспокоїти душу.
Про що ще не варто говорити і чого уникати дорогою
- Є ще одна цікава прикмета. Не варто казати рідним, з якими живеш під одним дахом, коли саме ти повернешся. Здається, це може просто збити всі плани, і ти приїдеш набагато пізніше, ніж очікувалося. Можливо, це пов'язано з тим, щоб не "наврочити" і не дати злим силам втрутитися в твої справи.
- Крім того, щоб не наражатися на неприємності в дорозі, люди старалися не проходити під сходами. Ну, це, мабуть, більш проста обережність, адже щось може впасти. А от наступати на тріщини в асфальті — це вже щось з розряду містики. Хоча, чесно кажучи, хто з нас не любив у дитинстві перестрибувати через такі речі?
- І ще, ніколи не сідайте на валізу або сумку перед тим, як кудись поїхати. Це, за повір'ям, може призвести до того, що доведеться дуже довго чекати на свій транспорт. Або, що ще гірше, можна взагалі втратити свій багаж. От і все, здається, щось у цьому є.
Чого ще варто остерігатися
Крім уже згаданих, існує безліч інших прикмет, пов'язаних з тим, як ми залишаємо свій дім. Деякі з них, можливо, здадуться смішними, але ж народна мудрість не береться нізвідки, правда?
- Наприклад, багато хто вірить, що не можна виносити сміття після заходу сонця. Кажуть, що разом зі сміттям можна викинути і своє благополуччя, а то й гроші. Цікаво, що ця прикмета має ще й практичне підґрунтя: раніше вночі було небезпечно ходити по вулиці.
- Ще одна прикмета — не давати нічого в борг через поріг. Вважається, що це може призвести до того, що гроші не повернуться, або ж виникнуть сварки з тим, кому ви даєте. Поріг, до речі, у багатьох культурах вважався місцем особливої сили, межею між світами, тому й стільки повір'їв з ним пов'язано.
- А ви знали, що не можна відразу ж прибирати зі столу після того, як хтось вийшов з дому, особливо якщо це хтось із близьких? Мовляв, це може "замести" дорогу людині і не дати їй успішно дістатися до місця призначення. Краще почекати хвилин п'ятнадцять, а потім вже наводити порядок.
- Також, якщо ви збираєтеся в довгу дорогу, не варто сваритися з кимось перед виходом. Наші предки вірили, що це притягне неприємності в дорозі. Краще вже все з'ясувати потім, коли повернетеся. Мабуть, це просто гарна нагода зайвий раз подумати про примирення.
- І до речі, не можна залишати на столі ніж або ножиці вістрям вгору, коли ви йдете з дому. Це може "накликати" біду або сварки в оселю. Це, здається, більше про загальні правила безпеки, але хтозна, може, і тут є якась магічна сила.
Повір'я та здоровий глузд: як знайти баланс
Звичайно, вірити в прикмети чи ні — справа кожного. Деякі з них, безперечно, мають раціональне пояснення, пов'язане зі звичками, безпекою чи гігієною. Інші ж — це чиста містика, яка додає нашому життю трохи загадковості. Важливо, щоб ці прикмети не ставали нав'язливою ідеєю, яка заважає жити. Головне, щоб ви почувалися спокійно і впевнено, коли покидаєте свій дім. А трохи обережності ніколи не завадить.
Джерело: 5692.com.ua