Заступник помічника держсекретаря США Крістофер Сміт і двоє дипломатів відвідали Білорусь, де зустрілися із самопроголошеним президентом Олександром Лукашенком і головою КДБ Білорусі. Це може свідчити про послаблення деяких санкцій щодо економіки республіки.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на матеріал у The New York Times.
Як пише видання, дипломати 12 лютого переїхали через кордон на автомобілі. Це була перша зустріч Лукашенка з високопоставленими представниками США за останні п'ять років.
Негласний візит американців до Мінська відбувся через день після того, як президент США Дональд Трамп провів телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Обидві події, зазначає NYT, свідчать про відхід Вашингтона від політики ізоляції лідерів, які перебувають у немилості Заходу через репресивну політику та війну в Україні.
Після переговорів із Лукашенком дипломати на кордоні з Литвою забрали ув'язнених – американця та двох білоруських політв'язнів.
Після цього у Вільнюсі Сміт зазначив, що наступним кроком може стати укладення великої угоди, за якою Лукашенко звільнить багатьох політичних в'язнів. В обмін на це США послаблять санкції щодо білоруських банків та експорту калію, ключового інгредієнта добрив, основним виробником яких є Білорусь.
Проте Франак Вячорка, керівник штабу лідерки опозиції у вигнанні Світлани Тихановської, заявив, що Сміт не був справжнім лідером американської делегації, і в ній також брав участь вищий посадовець.
Нагадаємо, 26 січня в Білорусі відбулися так звані "вибори" президента. Тоді голова ЦВК Білорусі Ігор Карпенко повідомив, що за Лукашенка нібито проголосували 86,82% виборців. У ЄС відреагували на "вибори", назвавши їх фіктивними.
Зазначимо, що передостанні "вибори" 2020 року завершилися протестами, оскільки результати було сфальсифіковано. Багато опозиційних політиків опинилися за ґратами, а Світлана Тихановська була змушена покинути Білорусь.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.