Міністерство оборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України (ЗСУ) вітчизняний безпілотні авіаційні комплекси (БпАК) WINFLY.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Міністерство оборони України.
Як розповіли у відомстві, WINFLY базуються на рамах декількох типорозмірів. Під час проєктування БпАКів, інженери врахували рекомендації, а також досвід фронтових операторів безпілотних літальних апаратів (БпЛА).
У тому ж числі були застосовані інженерні рішення щодо підвищення безпеки екіпажів під час бойової роботи та стійкості дронів до засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ).
Фото: Міноборони допустило до експлуатації БаАК WINFLY (mod.gov.ua)
"Пташки" комплексів швидкісні та добре маневрують. Можуть уражати не лише польові укриття та наземні рухомі ворожі цілі, але й переслідувати та знищувати ворожі розвідувальні дрони", – додає Міноборони.
Дрони для ЗСУ
Від початку повномасштабної війни Україна наростила виробництво озброєння, у тому ж числі й дронів. Ба більше, в питанні БпЛА у 2024-му було перевиконано план. Як повідомляв голова Міністерства оборони України Рустем Умєров, у 2025-му, військово-промисловий комплекс (ВПК) посилить виробництво озброєння.
Нещодавно Міноборони допустило до експлуатації у підрозділах Сил оборони:
- БпАК "Громило";
- безпілотники ZEUS і HADES;
- БпАК BATON.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.