Українські F-16 можуть переносити лише чотири ракети для збиття. Хоча на деяких фото ці літаки зображені із 16 ракетами та бомбами.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Defense Express.
Що передувало
Сьогодні стало відомо, що український пілот винищувача F-16 під час однієї з масових атак РФ по Україні встановив рекорд зі збиття ворожих ракет. Він зміг збити шість крилатих ракет противника за один бойовий виліт.
У Повітряних силах зауважили, що льотчик F-16 спочатку застосував усі чотири ракети класу "повітря – повітря", якими був оснащений винищувач.
Що кажуть у Defense Express
У виданні зауважили, що точок підвіски для зброї у цього винищувача цілих 9. Окрім того, у мережі є фото F-16, де він оснащений озброєнням та несе 16 ракет та бомб у так званому beast mode – "режимі звіра".
Як пишуть у Defense Express, річ у тому, що на таких фото показано останню версію F-16V Block 70/72. І саме для фото було використано спеціальні багатоточкові пілони – AMBER (Advanced Missile And Bomb Ejector Racks).
Загалом у F-16 є дев'ять точок підвіски озброєння:
- одна під фюзеляжем;
- шість під крилом;
- дві на закінцівках крила.
Однак не всі підвіски підтримують розміщення ракет типу "повітря-повітря". Таку функцію мають лише шість: чотири під крилами та два на закінцівках.
А ось на пілони, які знаходяться ближче до крила та під фюзеляж можливо підвісити лише зброю типу "повітря-земля", контейнери з додатковим оснащенням та підвісні паливні баки. Зазвичай ці баки використовують для того, щоб нести додаткове пальне. Без цих додаткових баків бойовий радіус F-16 дуже сильно зменшується.
Під час бойового патрулювання F-16 витрачає близько 2800-3000 літрів палива на годину, а під час активних маневрів – до 9000 літрів. Внутрішні баки вміщують близько 4000 літрів палива, тому F-16 зазвичай оснащують додатковими баками на 1400 або 2271 літр під крилами та на 1135 літрів під фюзеляжем.
Попри це – залишається ще два пілони. На фото бельгійських F-16, аналогічних тим, які має Україна, видно, що винищувачі несуть одразу шість AIM-120 та по два підвісні 370-галоні баки. А ось Україна, ймовірно, отримала F-16 зі спеціальними контейнерами-пілонами ECIPS/CJS. Вони відповідають за РЕБ та захист літака від ракетних атак. Саме тому вони можуть бути просто не пристосовані для запуску ракет "повітря-повітря" й на них можливо підвісити лише бомби.
Саме тому розпорядженні пілота залишається лише чотири точки підвіски для ракет "повітря-повітря".
Підготовка пілотів на F-16
Раніше ми писали про те, що Бельгія передасть Україні 30 винищувачів до кінця 2028 року.
Окрім цього наприкінці серпня минулого року стало відомо, що Україна втратила один з отриманих літаків. Це сталося під час масованої атаки ворога 26 серпня. Внаслідок авіакатастрофи загинув досвідчений пілот Олексій Месь "Мунфіш".
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.