Країни G7 узгоджують спільну заяву до річниці вторгнення РФ в Україну

Країни "Групи семи" (G7) все ще обговорюють можливу спільну заяву з нагоди третьої річниці війни між Україною та Росією. Канада та низка інших країн не підтримують резолюцію США в ООН.

Про це заявила міністр закордонних справ Канади Мелані Жолі, повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.

Під час віртуального брифінгу з журналістами, вона констатувала існування розбіжностей із позицією Вашингтона щодо війни.

"Ми працювали, дійсно, з європейцями та американцями. Ми все ще ведемо деякі розмови", – сказала глава канадського МЗС, відповідаючи на запитання про стан підготовки спільної заяви G7.

"Канада та інші країни не згодні з позицією, яку США відстоюють в ООН, зокрема, з резолюцією, яку вони запропонували", – сказала Жолі, маючи на увазі спробу США пом'якшити позицію Генасамблеї ООН щодо війни.

Канада головує в G7 у 2025 році.

Резолюції ООН щодо війни в Україні

Нещодавні "дружні" заяви президента США Дональда Трампа на адресу Росії та намагання якомога швидше завершити війну в Україну, призвели до загострення політичної полеміки між країнами Європи та Вашингтоном. Ці розбіжності не оминули й Організацію Об'єднаних Націй.

Минулого тижня Україна та її партнери внесли до Генеральної Асамблеї резолюцію із закликом до Кремля вивести свої війська з України. Росія в документі визнана агресором.

В понеділок, 24 лютого, її підтримали делегації 93 країн світу. США, Угорщина, Росія та Ізраїль проголосували проти, а Китай утримався.

Представники США взагалі просили зняти цей документ з розгляду.

Натомість американська ініціатива закликає до "миру", а війна в документі була назвала "конфліктом". В останній момент "конфлікт" було замінене на фразу "вторгнення Росії в Україну".

Обидва проекти резолюції були підтримані під час засідання Генасамблеї.

Пізніше запропоновану США резолюцію також ухвалила Рада Безпеки ООН. Вона містить заклик до "припинення конфлікту" і "встановлення стійкого миру" між Україною та Росією.

Документ підтримали Росія та Китай, проти ніхто не проголосував. П'ять країн Європи утримались.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.