До Києва надходить багато листів і звернень з підтримкою від мерів різних міст світу та представників інституцій ЄС.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву лідера "УДАРу", мера Києва Віталія Кличка у Facebook.
"Важливо пам’ятати, що ми не одні, і що увага всього світу прикута сьогодні до ситуації в Україні. За ініціативи мера Варшави Рафала Тшасковськи, який днями, на знак підтримки, відвідав Київ, 17 лютого в польській столиці відбувся марш солідарності з Україною. 20 лютого такий марш планують і в Кракові. Відбудуться подібні акції і в містах Німеччини. Свою підтримку висловили також члени робочої групи Європейського комітету регіонів, з якими вже декілька років ефективно співпрацює столична влада та Асоціація міст України", – повідомив Кличко.
Лідер "УДАРу" навів цитати з листів підтримки. Зокрема, мер польського Кракова – міста-побратима Києва Яцек Майхровський надіслав лист зі словами солідарності та дружби:
"Сьогодні, коли територіальна цілісність України знаходиться під загрозою, дозвольте мені запевнити вас у нашій глибокій дружбі та готовності підтримати український народ. Україна є для нас європейською державою, незалежним політичним суб'єктом та одним із наших – поляків та краків'ян – найважливіших стратегічних партнерів".
В листі голови Робочої групи Європейського комітету регіонів Александри Дулькевич йдеться:
"Нарощування російської військової присутності вздовж кордонів України викликає наше глибоке занепокоєння. Ми рішуче підтримуємо суверенітет і територіальну цілісність України, а також свободу та процвітання Києва і всіх українських міст, асоціацію яких ви очолюєте".
Слова солідарності з народом України і мешканцями Києва надіслав і мер японського міста Кіото, яке вже 50 років є містом-побратимом Києва:
"На нашу думку, поглиблення контактів між людьми і містами сприяють миру в усьому світі, особливо сьогодні, в цих складних обставинах. Тому ми прагнемо підтримувати дружні відносини з Києвом і наступних 50 років. Ми щиро сподіваємося, що ситуація в Україні покращиться, і мир на вашій землі буде відновлений якнайшвидше".
Слова підтримки українцям та сподівання на мир в Україні в цей драматичний момент для України надходять і від пересічних громадян інших країн – Великої Британії, США, Німеччини, Польщі, Чехії та інших, зазначив Віталій Кличко.
Нагадаємо, Кличко бере участь у Мюнхенській конференції з питань безпеки. Головною темою цьогорічної конференції стануть глобальні виклики – пандемія та кліматична криза, захист демократії. А також – регламентація новітніх технологій. Обговорюватимуть під час конференції й активізацію Трансатлантичного альянсу, зростаючу напругу у Східній Європі, ситуацію в гарячих точках світу та роль ЄС у подоланні цих криз.
У п’ятницю, 18 лютого, Віталій Кличко візьме участь в офіційному відкритті Мюнхенської конференції, а також зустрінеться з делегацією Сенату США та європейськими політиками. Після цього повернеться до Києва.