Іран відправив у космос свій найважчий в історії вантаж за допомогою ракети-носія Simorgh, включаючи вдосконалений модуль для виведення супутників на вищі орбіти.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.
У трансляції державного телебачення говорилося, що перехідний модуль Samān-1 разом із CubeSat та дослідним корисним навантаженням "були успішно виведені на еліптичну орбіту з верхньою точкою 410 км і нижньою точкою 300 км".
Запуск відбувся на тлі заяв США та європейських країн про те, що Іран передає балістичні ракети Росії, які, ймовірно, будуть використані у війні з Україною протягом кількох тижнів.
За даними іранських ЗМІ, двоступінчаста рідкопаливна ракета-носій Simorgh створена міністерством оборони Ірану та службою логістики збройних сил.
"Під час восьмого запуску ракета досягла нового рубежу, успішно доставивши орбітальний перехідний блок Samān-1 і два інших дослідницьких корисних вантажів загальною вагою близько 300 кг, встановивши новий національний рекорд найважчого корисного навантаження, виведеного на орбіту", – додали вони.
У січні Іран заявив, що вперше одночасно запустив три супутники за допомогою ракети Simorgh.
Іранські ЗМІ повідомили в той час, що один супутник вагою 32 кг і два наносупутники вагою менше 10 кг кожен був відправлений на мінімальну орбіту заввишки 450 км (280 миль), при цьому два менші пристрої були спрямовані на тестування технологій вузькосмугового зв'язку та геопозиціонування.
У вересні Іран вивів на орбіту висотою 550 км дослідницький супутник Chamran-1 за допомогою ракети-носія Qaem-100.