Графік надходження COVID-вакцин в Україну: у Кабміні озвучили деталі

Глава Кабінету міністрів Денис Шмигаль розкрив деталі графіку надходження вакцин від коронавірусу в Україні. До кінця травня очікуються поставки кількох препаратів.

Про це він розповів у ході години запитань до уряду у парламенті.

"Стосовно підписаних контрактів. З компанією Pfizer підписано контрактів на 21,2 млн доз вакцин. З них – 1,2 млн доз по ініціативі COVAX. По цій ініціативі уже 240 тисяч доз поставлено в Україну. До кінця травня має бути поставлено майже 350 тисяч доз, у другому кварталі – 500 тисяч, інші поставки – в 3 і 4 кварталі відповідно", – сказав Шмигаль.

Глава уряду зазначив, що законтрактовано 10 млн доз вакцини Novavax.

"Novavax – 10 млн доз, 4 млн доз – у серпні, потім 2 млн доз щомісячно", – сказав він.

Також понад 10 млн доз вакцини Україна отримає від компанії AstraZeneca.

"AstraZeneca – понад 10 млн доз: 6,8 млн – по COVAX, а 2 млн – від Serum інституту. 1,2 млн доз ми очікуємо з Польщі за домовленістю з Європейською комісією. По сто тисяч нам також обіцяють наші країни-партнери", – зазначив глава уряду.

Прем'єр-міністр додав, що по 500 тисяч доз від Serum інституту може бути поставлено в травні, червні та липні, згідно з підписаним контрактом, а майже 900 тисяч уже поставлено.

"По Sinovac – 1,9 млн доз. І відповідно також є графік: 26 травня – 500 тисяч і ще 200 тисяч доз на початку червня", – сказав глава Кабміну.

Нагадаємо, Шмигаль заявив, що Україна отримає 50 млн євро від ЄІБ на проведення COVID-вакцинації.

Як писало РБК-Україна, прем'єр заявив, що вже понад 60% українців готові вакцинуватися від коронавірусу. За його словами, на початку року цей показник був на рівні максимум 40%.

Як писало РБК-Україна, новопризначений міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко поставив перед собою завдання по вакцинації від коронавірусу в країні. Глава МОЗ має намір до кінця цього року вакцинувати всіх бажаючих.